0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Štát ustúpil. Aj bez súhlasu Google umožní používanie aplikácie eKarantena

Ľady sa konečne pohli. Štát umožní používanie aplikácie eKarantena pre domácu karanténu aj napriek tomu, že ju zatiaľ neschválil Google.

Štát krátko pred 19.00 hodinou spustil používanie aplikácie eKarantena pre zariadenia s operačným systémom Android od Google. Štátne úrady tak nebudú čakať na vpustenie aplikácie do aplikačného obchodu Google Play.

Problém však majú majitelia zariadení s operačným systémom iOS od Apple. Na nich totiž mimo oficiálny obchod nie je možné aplikácie inštalovať vôbec. Android na rozdiel od iOS umožňuje aj inštalovanie aplikácií priamo a nie len cez Google Play. Práve túto funkciu zrejme štát využil.

Využi túto možnosť je však možné len na hraničnom priechode Petržalka-Berg. Na iných hraničných priechodoch takáto možnosť zatiaľ nie je. Informovala o tom televízia Markíza.

DOMÁCA KARANTÉNA : SPUSTENÁ💚RIEŠENIE: Ľudia nemôžu viac čakať, a preto nebudeme viac čakať … t.j. spúšťame domácu…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Sobota 23. mája 2020

Viac o domácej karanténe a problémoch na hraniciach:

Nezvládnuté nasadenie

Premiér Igor Matovič ešte v pondelok sľuboval zavedenie domácej karantény už od piatka od 15.00 hodiny. Nestalo sa tak a aplikáciu zatiaľ oficiálne neschválil Apple ani Google.

Premiér síce počas tlačovej konferencie povedal, že nevedia garantovať spustenie v piatok, no i tak na oficiálnej stránke korona.gov.sk bola uvedená informácia o spustení od 15. hodiny ešte tesne pred týmto časom.

Aplikácia však nie je dostupná ani teraz. Včera tak repatrianti zablokovali hraničný priechod Jarovce-Kittsee. Na prechode bola vypätá situácia, ktorú Matovič poslal upokojiť itéčkara zodpovedného za vývoj aplikácie.

Na hraničný priechod neprišiel žiadny z ministrov a premiér Igor Matovič ľuďom poslal odkaz cez Facebook. V príspevku hodil všetku vinu na repatriantov.

Bude to trvať

Aplikácia ešte stále nie je funkčná a zrejme ani tak skoro funkčná nebude. Signálom je aj to, že sa štát rozhodol pre majiteľov zariadení s Androidom sprístupniť aplikáciu aj bez schválenia od Google.

Ak by štát zamestnával skutočných odborníkov na vývoj aplikácií, tak by zrejme Matovič na hraniciach netvrdil nereálne termíny. Schvaľovanie aplikácií zo strany Apple totiž bežne trvá dva až tri týždne. Google je o niečo rýchlejší, no tiež to nie je pár hodín. Štát pritom aplikáciu na schválenie poslal len v polovici týždňa.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu