More

  Brazília predbehla Rusko. Smrť tam kosí po tisícoch

  Až v krízových situáciách sa ukáže sila vlády. Ak na čele krajiny stojí človek s pochybnými názormi môže to byť katastrofa. Pandémia ukázala ako nebezpečné je dať moc do ruky bláznom.

  Brazília sa dnes dostala na druhú priečku v počte nakazených. Za túto nelichotivú pozíciu môže aj počínanie populistického prezidenta. Jair Bolsonaro sa pritom k moci dostal iba minulý rok. Ten dlho odmietal akékoľvek opatrenia v boji s ochorením COVID-19.

  Krajina tak dnes eviduje viac ako 335 tisíc chorých a čo je horšie eviduje viac ako 21 tisíc úmrtí. Navyše až 30% všetkých úmrtí tvoria osoby mladšie ako 60 rokov. Brazília tak v počte nakazených prebehla Rusko a je druhou nezasiahnutejšou krajinou na svete. Počet prípadov ochorenia COVID-19 v Brazílii však zrejme ešte výrazne porastie.

  Pravicový populistický prezident Jair Bolsonaro a jeho vláda boj s nákazou nezvládajú. Mŕtvych už pochovávajú do masových hrobov, v nemocniciach chýba personál a tam kde je ide často o zdravotníkov, ktorí majú pozitívny test na koronavírus SARS-CoV-2.

  Za posledný deň v krajine na ochorenie COVID-19 podľahlo až 1001 ľudí. Najviac ohrozenou skupinou sú najmä chudobní obyvatelia, ktorí do práce chodia aj napriek obmedzeniam. Nič iné im však neostáva – ak ich nezabije chudoba, tak ich zabije COVID-19.

  Počet chorých je však zrejme výrazne vyšší ako 335 tisíc. Nemocnice nestíhajú robiť testy a v mnohých chýbajú aj potrebné testovacie sady na ochorenie COVID-19.

  Stúpať bude zrejme aj počet mŕtvych a krajina sa bude z katastrofy zrejme spamätávať dlhé mesiace a možno aj roky.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu