More

  Nezamestnanosť v apríli sa zvýšila. COVID-19 sa prejavuje

  Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku sa v apríli 2020 zvýšila o 1,38 percentuálneho bodu na 6,57 %.

  Celková miera dosiahla minulý mesiac 7,43 %, čo je o 1,22 percentuálneho bodu viac ako v marci. Ůrady práce, sociálnych vecí a rodiny evidovali ku koncu apríla 73.602 voľných pracovných miest.

  V apríli evidovali úrady práce, sociálnych vecí a rodiny 204.480 nezamestnaných, čo je o 33.613 ľudí viac ako v marci tohto roku. Do práce z nich bolo ihneď pripravených nastúpiť 180.756.

  „Nárast počtu nezamestnaných sa pohybuje zhruba v takom rozsahu, aký sme na ministerstve predpokladali. Robíme všetko preto, aby sme najmä s väčšími zamestnávateľmi diskutovali o tom, ako im pomôcť, aby zostalo zachovaných čo najviac pracovných miest. Vzhľadom na to, že veľa našich firiem je závislých na poklese dopytu v zahraničí, musíme počítať s tým, že s týmto nárastom nezamestnanosti sa budeme musieť aj ďalej vysporadúvať,” informuje minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

  Vláda preto včera na podporu udržania pracovných miest a SZČO schválila aj predĺženie poskytovania príspevkov pre zamestnávateľov na mzdy zamestnancov a príspevkov na náhradu straty príjmu pre SZČO o ďalšie dva mesiace.

  „Predĺžili sme „prvú pomoc“ aj na mesiace jún a júl, aby sme zamestnávateľom uľahčili rozhodovanie, či môžu počítať s ďalšou pomocou od štátu, a to môžu,” dodal minister Krajniak.

  Aj napriek nárastu nezamestnanosti úrady práce, sociálnych vecí a rodiny evidujú desaťtisíce voľných pracovných miest. Aktuálne ich je nahlásených 73.602, čo je o 11.072 miest menej ako v marci.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu