0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Aplikácia na domácu karanténu je pripravené. Čaká sa na schválenie od Apple a Google

Interné testovanie aplikácie na tzv. smart karanténu bolo na strane štátu úspešné. Štát však čaká na schválenie aplikácie zo strany Apple a Google.

Pôvodne komunikovaný štart domácej karantény sa tak zo zajtrajšieho dňa môže predĺžiť. Apple aj Google majú prísne pravidlá na posudzovanie aplikácií, ktoré vpustia do svojich oficiálnych obchodov.

Najmä Apple prísne dbá na ochranu súkromia a aplikácia tak môže naraziť aj svojimi požiadavkami na sprístupnenie údajov o polohe, či nútenom povolení notifikácií.

Problémom môže byť aj samotný čas potrebný na schválenie aplikácie. V prípade Apple často schvaľovací proces trvá aj niekoľko dní.

Zatiaľ však aj podľa údajov na stránke polície na Facebooku platí pôvodne plánovaný termín spustenia domácej karantény od zajtra 22.05.2020 od 15.00 hodiny.

„Občanov prosíme, aby si pred príchodom na štátnu hranicu overili na korona.gov.sk, či je aplikácia v ostrej prevádzke,“ uvádza Úrad vlády SR na svojej webovej stránke.

🚨AKTUÁLNE: HORÚCE INFO O SMART KARANTÉNE 🚨✅Interné testovanie aplikácie na tzv. smart karanténu bolo na strane štátu…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Štvrtok 21. mája 2020
Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu