0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Rúšok sa nezbavíme. Nemusíte ich nosiť iba v prírode

Mnohých zrejme ani neprekvapí, že oznámené zmeny v nosení rúšok na verejnosti sú po vydaní opatrenia Úradom verejného zdravotníctva opatrení sú zasa trocha inak.

Na Slovensku sa tak už stáva takpovediac bežným folklórom, kedy premiér Igor Matovič niečo oznámi a vo finále je všetko trocha inak.

Úrad verejného zdravotníctva dnes vydal opatrenie, ktoré sa týka nosenia rúšok. Z verejnosti sa stala už iba príroda. Na ulici tak naďalej musíte rúško mať aj keby ste boli od iných ľudí vzdialení aj desať metrov.

Rúško teda nemusíte mať v prípade ak ste v prírode s členmi jednej domácnosti a ostatní sú od vás vzdialení minimálne 5 metrov. Rúško nemusíte mať ani vtedy ak z jednej domácnosti nie ste, ale od ostatných ste napríklad v lese aspoň 5 metrov.

Pokutu by ste nemali dostať už ani vtedy ak sa budete fotografovať a na tento čas si rúško zložíte. Výnimky tiež budú platiť pre učiteľov, či deti v škole.

Zároveň sa opatrenie dopĺňa o nasledovné výnimky z povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest:

  • pedagogických zamestnancov alebo odborných zamestnancov (napr. asistent učiteľa alebo špeciálny pedagóg) v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu,
  • žiakov základnej školy v interiéri a exteriéri školy v rámci výchovnovzdelávacieho procesu,
  • deti v interiéri a exteriéri materskej školy a jaslí,
  • osoby pri výkone športu na vnútorných či vonkajších športoviskách,
  • fotografované osoby na čas nevyhnutný pre výkon procesu fotografovania.

Kedy sa tak definitívne zbavíme povinnosti nosiť napríklad rúško na ulici sme sa zasa nedozvedeli. Okolité krajiny však už pristúpili k výraznejšiemu obmedzeniu nosenia rúšok aj na ulici.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu