0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Twitter označí klamstvá o koronavíruse. Zasiahne to aj politikov

Sociálna sieť Twitter sa rozhodla zasiahnuť proti šíriteľom poloprávd a klamstiev na sociálnej sieti. Nové pravidla jasne označia príspevky, ktoré budú obsahovať nepravdivé alebo sporné informácie.

Sociálna sieť problematické príspevky, ktoré budú v rozpore s odporúčaniami lekárov, označí štítkom. Bude už potom na samotných užívateľoch aby príspevok vyhodnotili.

Označovanie príspevkov sa bude týkať všetkých užívateľov. Zasiahne teda napríklad aj politikov. Twitter využíva napríklad aj americký prezident Donald Trump, ktorý proti ochoreniu COBID-19 bojuje pomerne svojsky.

Trump nenosí rúško a napríklad svojho času odporúčal ľudom aby si do krvi vstrekli dezinfekciu. Trvalo niekoľko dní kým sa potom médiám podarilo túto „radu“ vyvrátiť.

Závažné dezinformácie o nebezpečnom ochorení COVID-19 však bude sieť priamo mazať. Nebezpečné odporúčania sa nešíria len na sociálnej sieti Twitter. Hoaxy a polopravdy sa šíria aj Facebookom. Často ide o „zaručené rady“ ako bojovať s nákazou. Podobne tomu bolo napríklad v prípade šírenia hoaxu o nebezpečnosti 5G sietí.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu