Viac

  NAKA v Malackách zadržala primátora Říhu a ďalšiu osobu

  V Malackách národná kriminálna agentúra dokumentuje korupčnú trestnú činnosť. Počas protikorupčnej akcie s krycím názvom STAVITEĽ policajti zadržali dve osoby a to J. Ř. a M. L.

  Podľa informácií televízie Markíza ide v prvom prípade o primátora Malaciek Juraja Říhu a v druhom o spoločníka firmy LGR Invest Mária Longauera.

  Začiatkom roka mal zástupca mesta Malacky ponúknuť cez sprostredkovateľa úplatok developerskej spoločnosti. V tomto prípade nešlo o peniaze, ale o „výmenný“ obchod. Developer čakal na vydanie kolaudačného rozhodnutia v prípade jeho bytového domu. Všetky zákonom stanovené podmienky splnil.

  Napriek tomu mal zástupca mesta developerovi ponúknuť bezproblémové a urýchlené kolaudačné rozhodnutie za splnenia ešte jednej podmienky. Za vydanie kladného stanoviska mal na oplátku žiadať, že developer svojim vplyvom zabezpečí na okresnom dopravnom inšpektoráte vydanie kladného stanoviska v prospech mesta Malacky v súvislosti výstavbou multifunkčnej haly.

  „V tomto prípade aj napriek nesplneniu zákonných podmienok na jeho vydanie,“ uviedla polícia na Facebooku.

  ZÁSAH NAKA: STAVITEĽ

  AKTUÁLNE: PROTIKORUPČNÝ ZÁSAH NAKA V MALACKÁCH🚨V Malackách národná kriminálna agentúra dokumentuje korupčnú trestnú činnosť. Počas protikorupčnej akcie s krycím názvom STAVITEĽ policajti zadržali dve osoby a to J. Ř. a M. L. Začiatkom roka mal zástupca mesta Malacky ponúknuť cez sprostredkovateľa úplatok developerskej spoločnosti. V tomto prípade nešlo o peniaze, ale o „výmenný“ obchod. Developer čakal na vydanie kolaudačného rozhodnutia v prípade jeho bytového domu. Všetky zákonom stanovené podmienky splnil.Napriek tomu mal zástupca mesta developerovi ponúknuť bezproblémové a urýchlené kolaudačné rozhodnutie za splnenia ešte jednej podmienky. Za vydanie kladného stanoviska mal na oplátku žiadať, že developer svojim vplyvom zabezpečí na okresnom dopravnom inšpektoráte vydanie kladného stanoviska v prospech mesta Malacky v súvislosti výstavbou multifunkčnej haly mestom. V tomto prípade aj napriek nesplneniu zákonných podmienok na jeho vydanie. V súčasnosti vyšetrovateľ vykonáva procesné úkony a o ďalšom postupe budeme informovať.

  Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 12. mája 2020
  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu