0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

iPhone 12 bude v mnohom iný, ale aj rovnaký

Niektoré informácie sa aj v minulosti ukázali ako pravdivé, iné boli však od reality poriadne ďaleko. Hlavne netreba zabúdať, že mnohé zaručené informácie o budúcej výbave nových iPhonov sa ešte do finálnej verzie zariadení môžu zmeniť.

Štvorica nových iPhonov

Apple zrejme aj v tomto roku vsadí karty hneď na niekoľko rôznych zariadení. Po stránke výbavy budú dve hlavné línie po započítaní rôznych uhlopriečok by zrejme Apple mal predstaviť štvoricu zariadení.

Základný model iPhone 12 bude mať uhlopriečku o rozmeroch 5,4 a 6,1 palca. V prípade lepšie vybaveného odeli Pro budú uhlopriečky s rozmermi 6,1 a 6,7 palca.

V prípade lepšie vybavenej verzie Pro budú mať nové iPhony zrejme OLED panel s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz.

Návrat Touch ID?

Po stránke výkonu sa majitelia nových iPhonov môžu zrejme tešiť na novú generáciu procesoru Apple A14. Tradične nový procesor prináša vyšší výkon.

Už dlhšiu dobu sa špekuluje aj o návrate čítačky odtlačkov prstov Touch ID. Podľa dohadov by si svoje miesto mala nájsť pod displejom, takže sa nebude vracať žiadne tlačidlo. Osobne si však myslím, že Apple sa k používaniu Touch ID nevráti. Apple opustil Touch ID v iPhonoch už pred niekoľkými generáciami a väčšinou krok späť Apple nerobí. I keď v nedávno predstavených MacBookoch Pro sa Apple odvrátil od motýlikovej klávesnice.

Čo je jasné, je vylepšenie Face ID. Kamera, ktorá slúži pre Face ID má byť zasa o niečo výkonnejšia a menšia. Nových majiteľov tak čaká menší výrez displeja. Toho sa zrejme nezbaví ani iPhone 12.

Pribudne LiDAR?

Posledná špekulácia sa toči okolo fotoaparátov nových iPhonov. Tie by podľa špekulácií mali ostať s existujúcim 12 MPx snímačmi. Apple údajne zvažoval použitie až 64 MPx šošoviek, no nakoniec od nich upustil pre zlú kvalitu fotiek.

V prípade základného model iPhone 12 by si budúci majitelia mali vystačiť s dvojicou šošoviek a v prípade modelu Pro bude použitá trojica šošoviek. K tým ešte pribudne LiDAR, ktorý poznáte skôr z autonómnych aut. Svoje miesto však nájde aj v novej generácii iPhonu. Pre Apple nepôjde o prvé použitie, cupertinský výrobca ho použil už napríklad v nenovšej generácií iPadov Pro.

Budú zrejme neskôr

Nové iPhony 12 však zrejme naberú poriadne meškanie. Už dlhšiu dobu sa špekuluje, že pre šíriace sa ochorenie COVID-19 zrejme Apple o niečo posunie predstavenie nových iPhonov.

Pre Apple je tradičné predstavení vo veľkom štýle z množstvom prítomných pozvaných hostí a novinárov. To však zrejme teraz nebude možné.

Navyše Apple do novej generácie zrejme pripravuje skutočne veľa zmien. Ich zapracovanie nebude ani pre Apple úplne najjednoduchšie a tak si to možno vyžiada pár mesiacov.

A ďalším dôvodom môže byť aj obava Apple z nižších predajov pre šíriacu sa krízu. Zariadenia Apple nepatria medzi najlacnejšie zariadenia. Mnohí ľudia si tak nákup nového telefónu zrejme teraz na minimálne pár mesiacov odložia.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu