0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Obama skritizoval Trumpa za „chaotické riešenie pandémie“

Bývalý americký prezident Barack Obama ostro skritizoval svojho nástupcu Donalda Trumpa za riešenie pandémie ochorenia COVID-19.

Postup administratívy Donalda Trumpa proti koronavírusovej pandémii COVID-19 označil Obama ako “absolútne chaotickú pohromu”.

Podľa Obamu by mala problém zvládnuť pandémia aj tá najlepšia z vlád. Podľa Obamu je tie problém, keď vládu presiakne sebecké, klanové myslenie charakterizované názormi ako “čo z toho mám ja” alebo “do čerta so všetkými ostatnými”.

Trump sa pritom chváli úspechmi svojej administratívy a tým ako zvláda pandémiu ochorenia COVID-19. Spojené štáty sú pritom najviac postihnutou krajinou na svete kde už zomrelo na ochorenie COVID-19 viac ako 78 tisíc ľudí.

Trumpa administratíva už zablokovala rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN, ktorá mala zabezpečiť prímerie aby sa vlády jednotlivých krajín mohli venovať riešeniu pandémie COVID-19. V rezolúcii totiž bola zmienka o Svetovej zdravotníckej organizácii, ktorú Trump obviňuje z nezvládnutia pandémie ochorenia COVID-19.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu