Viac

  USA zablokovali rezolúciu o prímerí. Pre vlastnú neschopnosť

  Bezpečnostná rada OSN mala hlasovať o rezolúcii, ktorá by mohla viesť k prímeriu v ozbrojených konfliktoch po celom svete. Text rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN vyzýval na prímerie vo svete aby sa vlády mohli zamerať na boj s pandémiou ochorenia COVID-19.

  USA však rezolúciu o prímerí zablokovali, pretože sa v texte spomínala Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

  Proti WHO bojuje hlavne americký prezident Donald Trump, ktorí ju obviňuje z nezvládnutia situácie v boji proti pandémii ochorenia COVID-19. Pravdou však, že boj s koronavírusom SARS-CoV-2 nezvláda hlavne administratíva prezidenta Trumpa.

  Trump samotný aj potom, čo sa nakazili stovky tisíc Američanov, celú pandémiu zľahčoval. Sám navyše napríklad ignoruje vlastné odporúčania o nosení rúšok.

  Boj je však aj v samotnom krízovom štábe. Donald Trump nesúhlasil ani z obmedzeniami ekonomiky. Problematický bol aj jeho výrok o vstrekovaní dezinfekcie do krvi. Myslel si totiž, že to pomôže zlikvidovať vírus SARS-CoV-2.

  Trvalo potom niekoľko dní kým sa odborníkom podarilo tvrdenie Trumpa vyvrátiť. Ak by si totiž niekto skutočne vstrekol dezinfekciu do krvi, mohlo by to viesť až ku smrti.

  USA sú stále najviac zasiahnutou krajinou na svete. Počet chorých na ochorenie COVID-19 dosiahol už takmer 1,3 milióna. Na ochorenie COVID-19 v USA zomrelo viac ako 77 tisíc ľudí.  

  Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu