0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Chorvátsko plánuje letnú turistickú sezónu

Aj napriek pandémii koronavírus SARS-CoV-2 plánuje Chorvátsko letnú turistickú sezónu. Turistom plánuje sprístupniť jadranské pobrežie, oznámil to chorvátsky hlavný epidemiológ Krunoslav Capak.

Sezóna však bude iná ako pred pandémiou ochorenia COVID-19. “Miestna polícia a úrady, prevádzkovatelia pláží a hotelov budú musieť zabezpečiť, aby slnečníky neboli jeden vedľa druhého, pretože vírus je stále vo vzduchu,” povedal Capak počas rozhovoru pre jedno z chorvátskych rádií.

Otázne však je, či sa k moru dostanú zahraniční návštevníci. Väčšina štátov má stále uzatvorené hranice a otváranie hraníc prebieha iba veľmi pomaly. Mnohé štáty ako napríklad Slovensko zatiaľ nemajú ani plán otvárania hraníc.

Je však pravdepodobné, že komplikovaný by bol hlavne návrat z Chorvátska. V tom lepšom prípade by zrejme Slovákov čakala domáca v tom horšom zrejme povinná štátna karanténa.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu