0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

5G sieť vás nezabije. Koronavírus nešíri

Čomu všetkému dokážu ľudia uveriť? Aj tak by sa dalo zhodnotiť šialenstvo, ktoré sa šíri internetom. Ako vždy ide o hoax, ktorý však môže skomplikovať život tisícom ľudí a navyše naozaj stáť ľudské životy.

Najnovšie sa aj slovenským internetom šíri „zaručená“ pravda o tom, že 5G siete sú zodpovedné za šírenie koronavírusu SARS-CoV-2 a pandémie COVID-19. Tento veľmi nebezpečný hoax sa šíri najmä na Facebooku, kde ho zdieľajú tisíce ľudí.

https://www.facebook.com/hoaxPZ/posts/697019487792588

Neverte Facebooku

V niektorých štátoch došlo toto šialenstvo tak ďaleko, že ľudia začali podpaľovať 5G vysielače mobilných operátorov. Mnohé hoaxy si neškodné avšak tento môže napáchať nenapraviteľné škody. Nie všetko, čo váš kamarát uverejní na Facebooku je zaručene pravda.

Áno, operátor síce vysielač po prípadnom poškodení opraví avšak počas tejto doby môže byť daná oblasť bez pokrytia signálom. To môže znamenať, že sa napríklad nedovoláte na tiesňové linky. A to už môže stáť ľudské životy.

Aj Albert Einstein tvrdil, že vesmír je zrejme nie je nekonečný, ale o ľudskej hlúposti si tým istý nie je. Navyše Slováci môžu byť v absolútnom pokoji – žiadnu oficiálnu 5G sieť v ostrej prevádzke totiž nemáme. Kiež by sme mali.

Čo je 5G?

Áno, 5G je číslica písmenko a neskrýva sa za týmto čarovným označením nič iné ako skratka pre novú mobilnú sieť. Je to teda presne rovnaká (teda skoro rovnaká) sieť ako je napríklad 4G inak LTE. A myslím, že väčšina aj tých čo hoaxu o 5G uverili, bežne siete 4G využíva.

Rozdiel je iba v použitej technológii a použitých frekvenciách. Vďaka tomu je 5G zasa o nejaký ten kúsok rýchlejšia ako 4G. Ak by sme mali na Slovensku 5G sieť, tak by sme zasa raz boli bližšie skutočnému rýchlemu bezdrôtovému pripojeniu.

A v závere stačí iba spomenúť, že taká Južná Kórea má na rozdiel od slovenských zaostalých operátorov už 5G sieť k dispozícii. A krajina má pandémiu ochorenia COVID-19 už dávno pod kontrolou. Možno aj práve vďaka 5G mohli ľudia kľudne sedieť doma a surfovať skutočne rýchlo, a hlavne – skutočne neobmedzene.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu