0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Prezidentka vymenovala šesť nových sudkýň a sudcov

Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok 5. mája 2020 vymenovala šesť sudkýň a sudcov do ich funkcií. Podľa prezidentky sa tak ujímajú profesie, ktorá je pre spoločnosť a fungovanie demokracie nenahraditeľná.  

„Vaše uvedenie do funkcie sa deje v čase, keď je stav súdnictva a potreba jeho očisty jednou z najdôležitejších tém v spoločnosti. V čase, keď sa postupne odkrýva hĺbka a rozsah problémov. Kedy všetci potrebujeme postupne počuť, ako je možné, že došlo k takým zlyhaniam a ako tomu do budúcna zabrániť,“ povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová

Prezidentka vo svojom príhovore pripomenula, že v zmysle ústavy a zákonov majú sudcovia garantovanú nezávislosť. Prezidentka sudcom pri výkone ich funkcie popriala hlavne nezávislú myseľ a odvahu, aby pri všetkých hodnotových, etických dilemách urobili správne i keď niekedy náročnejšie rozhodnutie. „Všetci si želáme, aby váš pohľad na vlastnú profesiu i na to, čo od vás vyžaduje, bol prínosom pre súdnu moc na Slovensku,“ uzatvorila prejav prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Čaputová dnes vymenovala do funkcie šesť sudcov a sudkýň bez časového obmedzenia: Evu DOSEDLA (Okresný súd Košice – okolie), Karola FIĽA (Okresný súd Košice II), Janu MACALOVÚ (Okresný súd Košice II), Michala PAČUTU (Okresný súd Košice I), Zuzanu PAJTÁŠOVÚ (Okresný súd Trebišov) a Lindu SZÁRAZOVÚ (Okresný súd Nové Zámky).

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu