More

  Boris Kollár: Musíme sa čo najskôr vrátiť k reálnemu životu a začať s uvoľňovaním opatrení

  Občania by sa už čoskoro mohli dočkať postupného uvoľňovania opatrení. Pre naštartovanie ekonomiky je nevyhnutný návrat k reálnemu životu, uviedol šéf parlamentu Boris Kollár v nedeľnej diskusii.

  Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár je za postupné uvoľňovanie opatrení súvisiacich s ochorením Covid-19. „Našťastie medián klesá a verím, že premiér bude v pondelok oznamovať ľuďom dobré správy a ekonomika sa otvorí,“ uviedol šéf parlamentu v diskusnej relácii V politike.

  S podpredsedom Smeru-SD Richardom Rašim sa zhodli, že spoločnosť je dostatočne disciplinovaná a vzájomne ohľaduplná, čo výrazne odzrkadľuje aj počty nakazených.

  „Súhlasím, že sa musíme vrátiť k ostatným lekárskym zákrokom. Keďže nám čísla padajú, mali by sme uvažovať o zmiernení pravidiel,“ konštatoval Boris Kollár.

  Predseda parlamentu zároveň uistil občanov, že neplánuje zvyšovať dane. Financie na naštartovanie ekonomiky budú hľadať prioritne tam, kde sa v minulosti plytvalo.

  „ Mnohé financie sme získali cez eurofondy, tie do posledného centu rozdáme ľuďom. Už teraz sme vyplatili okolo 21-tisíc žiadateľov. Najväčšie podniky na rad ešte len prídu,“ dodal.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu