More

  COVID-19: Minister zdravotníctva navštívil Univerzitnú nemocnicu Bratislava

  Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí včera navštívil Univerzitnú nemocnicu Bratislava (UNB). Osobne si pozrel priestory v Ružinove, navštívil aj nemocnicu na Kramároch.

  Minister zdravotníctva pokračuje v návštevách nemocníc po celom Slovensku a kontrole ich pripravenosti v súvislosti s poskytovaním zdravotnej starostlivosti pacientom s ochorením COVID-19 alebo s podozrením na toto ochorenie.

  Slovenské zdravotníctvo je podľa Ministerstva zdravotníctva SR zodpovedne pripravené na riešenie ochorenia COVID-19. Viaceré nemocnice po celom Slovensku majú prichystané červené zóny, zdravotnícke zariadenia majú vyškolený personál a procesy naďalej pokračujú.

  Šéf rezortu zdravotníctva si po Fakultnej nemocnici v Trenčíne a Trnave bol pozrieť osobne aktuálny stav a pripravenosť v Univerzitnej nemocnici Bratislava. 

  „Chcem sa poďakovať občanom Slovenskej republiky za to, že túto epidémiu zvládame naozaj veľmi dobre. Nízke počty pozitívne testovaných hovoria o tom, že aj všetky tie opatrenia, ktoré sme doteraz prijali, boli veľmi správne. Nachádzame sa v jednej z najbezpečnejších krajín na svete. Zároveň chcem poďakovať Slovákom a Slovenkám za ich disciplinovanosť pri dodržiavaní nastavených pravidiel,” uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí. 

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu