0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Prezidentka udelila milosť 20-ročnému Davidovi Bakovi, ktorý zabil svojho otca

David Bakovi ako 17-ročný zavraždil svojho otca, keď sa vystupňovalo fyzické aj psychické týranie zo strany jeho otca. Jeho otec týral fyzicky a psychicky jeho aj jeho matu niekoľko rokov.

Dávida Bakovi Odsúdili za vraždu otca po zohľadnení všetkých okolností na trest odňatia slobody vo výmere 2 roky. Mladý chlapec sa po spáchaní vraždy sám priznal na polícií. Pri vyostrovaní vraždy spolupracoval.

Týranie jeho a jeho matky

„Odsúdený D. B. ako 17-ročný zavraždil svojho otca, ktorý dlhé roky fyzicky i psychicky týral odsúdeného i jeho matku. Ako vyplýva zo znaleckého dokazovania v tejto trestnej veci D. B. bol dlhodobo vystavený extrémnemu stresu a hrubému domácemu násiliu zo strany otca. U odsúdeného išlo o skratové konanie pri vystupňovanom afekte, spôsobené vplyvom nahromadených negatívnych podnetov a okolností, ktoré on sám nezavinil,“ uvádza vo svojom stanovisku k udeleniu milosti prezidentská kancelária prezidentky SR Zuzany Čaputovej.  

Odložili mu trest

Dávid Bako mal do väzenia nastúpiť ešte pred Vianocami po tom ako v prípade definitívne rozhodol Krajský súd v Trnave.  Už vtedy do prípadu zasiahla prezidentka SR Zuzana Čaputová, keď nariadila odklad výkonu trestu kým nerozhodne o prípadnej milosti.

O milosť pre neho žiadali ľudia na internete, na Facebooku a Dávid Bako sa tiež objavil v relácii „V siedmom nebi“ na televízii JOJ. O milosť žiadali aj viaceré neziskové organizácie, či združenia, ktoré ho zdôvodňovali najmä dlhodobým fyzickým a psychickým násilím.

Dávid Bako nebol okrem uvedeného odsúdenia doposiaľ súdne trestaný, nie je v súčasnosti trestne stíhaný a nedopustil sa žiadneho priestupku. V súčasnosti je študentom nadstavbového štúdia a vedie riadny život.     

Mimoriadne okolnosti

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová pri posudzovaní žiadosti o milosť zohľadnila okrem právnych aspektov najmä mimoriadne okolnosti prípadu a tiež skutočnosť, že skutok spáchal odsúdený ako mladistvý, pričom od raného detstva vyrastal v prostredí domáceho násilia.

Výkon trestu odňatia slobody sa javí v jeho prípade ako neúčelný. Prezidentka Slovenskej republiky odpustila Dávidovi Bakovi trest odňatia slobody vo výmere 2 roky pod podmienkou, že odsúdený po dobu 5 rokov odo dňa udelenia milosti nespácha akýkoľvek trestný čin.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu