0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Od 8.4. do 13.4. bude platiť na Slovensku zákaz vychádzania

Od 8.4. do 13.4. bude na Slovensku platiť zákaz vychádzania. Nariadenie bude platiť už od stredy rána. Či ostane zákaz vychádzania aj po sviatkoch ešte nie je jasné. Igor Matovič sa počas tlačovej konferencie k tomu nechcel vyjadriť avšak vláda by ho mala nateraz schváliť len počas veľkonočných sviatkov.

Povolená bude iba cesta do práce, či nevyhnutný nákup potravín. Povolené bude vychádzať aj v prípade potreby návštevy lekára a povolený bude aj pobyt v prírode v rámci okresu.

Igor Matovič spomenul počas tlačovej konferencie výnimku aj v prípade cesty na pohreb, starostlivosti o príbuzného alebo v prípade poskytnutia susedskej výpomoci.

Igor Matovič počas tlačovej konferencie povedal, že oslovia Ministerstvo vnútra alebo Ministerstvo obrany na zabezpečenie kontroly dodržiavania zákazu vychádzania. Dnes však nevedel povedať technické zabezpečenie ako vlastne budú ľudia dokazovať, že idú do práce či na nákup. Potvrdil však, že za porušenie zákazu vychádzania sa budú ukladať sankcie.

Aby mohla vláda vyhlásiť zákaz vychádzania bude musieť vyhlásiť núdzový stav na celú Slovensku republiku. Zatiaľ platil núdzový stav len na oblasť zdravotníctva.

Slovensko zažije zákaz vychádzania po mnohých desiatkach rokov. Vláde Igora Matoviča zavedenie zákazu vychádzania odporúčalo konzílium lekárov a odborníkov z oblasti epidemiológie a virológie.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu