0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Sony Xperia 1 II: nová vlajková loď má všetko čo potrebujete

Sony bez väčších ovácií predstavilo novú vlajkovú loď – model Xperia 1 II. Za všetko môže samozrejme šíriaca sa pandémia ochorenia COVID-19. Pravdou je, že takto skvelo vybavený model by si skutočne zaslúžil oveľa väčšiu pozornosť. Sony sa týmto modelom snaží dokázať, že vie vyrábať skvelé telefón.

Top model

Sony sa konečne spamätalo a vo svojich telefónoch chce naplno využiť prepojenie fotoaparátu a televízie. Po reštrukturalizácii je totiž mobilná divízia spolu s fotoaparátmi a televízormi pod jednou strechou.

Začneme asi tým čo je najviac viditeľné – displej. Japonský dizajnéri a návrhári sa našťastie držia zaužívaných zvykov a nevydali sa cestou experimentov. Displej je tak celistvý a nenájdete v ňom žiadne odporné výrezy, priestrely či iné experimenty ako v prípade konkurenčných modelov. Nad aj pod displejom nájdete aj nejaké to miesto.

Displej novinky má uhlopriečku 6,5 palca a ide o AMOLED panel. Samozrejmosťou je už v prípade Sony maximálne rozlíšenie v podobe 4K. Sony nerobilo žiadne experimenty čo sa týka vzhľadu. Hneď na prvý pohľad budete vďaka hranatému tvaru a kovovému rámu vedieť, že autorom je smartfónu je japonské Sony.

Výkon na prvom mieste

Japonské Sony v tohtoročnej vlajkovej lodi nechcelo nič podceniť. Poteší prítomnosť podpory 5G sieti aj keď ju na Slovensku zatiaľ žiadny z operátorov nepodporuje. Výhodou je, že Sony nevyrába žiadne špeciálne verzie ako konkurencia, ktorá 5G často integruje len do niektorých verzií. Hnacím motorom novinku bude najnovšia generácia procesoru Qualcomm Snapdragon 865, ktorý bude obsahovať aj integrovaný 5G čip Snapdragon X55.

O dostatočný výkon sa postará aj RAM pamäť s kapacitou až 8 GB. Interná pamäť má kapacitu 256 GB avšak podporované sú aj pamäťové karty a to až do kapacity 1 TB.

Fotoaparát

Sony zapracovalo v novej Xperii 1 II aj na fotoaparáte. Trojitý fotoaparát bude mať šošovku s rozlíšením 12 Mpx – jednu hlavnú, jednu širokouhlú a jednu teleskopickú. Po prvý krát Sony siahlo po šošovkách od firmy Carl Zeiss.

Najväčším vylepšením je plynulé automatické preostrovanie až 60x za sekundu, elektronická aj optická stabilizácia obrazu a tiež zachytenie až 20 snímkou pri jednom zábere. Vybrať tak môžete vždy tú najlepšiu fotku.

Sony zapracovalo aj funkciu video. Pre ňu dokonca vytvorilo aj samostatnú aplikáciu Cinematography Pro. Vylepšený režim nakrúcania videa zvládne rozlíšenie 2K pri 120 fps a s podporou HDR10. Pri 4K je potom maximum 60 snímkou za sekundu.

Dostupnosť a cena

A tu nastáva to prvé povestné „ale“. Xperia 1 II bude výborne vybaveným smartfónov so skvelými funkciami. Očakávať nízku cenu by tak bolo trocha šialenstvo. Sony Xperia 1 II sa v pamäťovej verzii 8 + 256 GB bude na Slovensku predávať za 1199 eur.

Ešte horšie je to však s dostupnosťou. Sony totiž neprezradilo, presný štart predaja. Vieme, že nový model bude dostupný iba v priebehu jari 2020.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu