More

  Vládny špeciál priviezol na Slovensko 100-tisíc kusov respirátorov

  Na bratislavské Letisko M. R. Štefánika v noci z utorka na stredu 25. marca 2020  dorazil vládny špeciál, ktorý doviezol z Turecka 100 000 kusov respirátorov FFP3, ktoré objednalo Ministerstvo vnútra SR.

  “Som veľmi rád, že po istých technických problémoch priamo na tureckom letisku, kedy respirátory mali byť po preclení naložené a dovezené v utorok poobede komerčným kargo letom DHL na bratislavské letisko, ale vzhľadom na prieťahy v colnom konaní, lietadlo DHL muselo odletieť bez nášho nákladu, sa nám podarilo respirátory dopraviť na Skovensko,”  uviedol minister vnútra SR Roman Mikulec.

  Treba však spomenúť, že respirátory objednávala ešte predchádzajúca vláda Petra Pellegriniho. Nejde teda o úspech nového kabinetu Igora Matoviča.

  Premiér SR Igor Matovič a minister vnútra SR Roman Mikulec v utorok 24. marca popoludní urýchlene rozhodli o vyslaní vládneho špeciálu pre uvedený zdravotnícky materiál, ktorý bude následne distribuovaný tam, kde to bude treba. 

  Stotisíc kusov respirátorov FFP3 bude prepravených do skladu Ministerstva vnútra SR v Slovenskej Ľupči a odtiaľ sa budú okamžite distribuujú ďalej do zdravotníckych zariadení po celom Slovensku.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu