0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

COVID-19: zatiaľ 1 pozitívny, 29 negatívnych

Testovaných bolo zatiaľ 30 ľudí a z toho 29 ľudí malo negatívny výsledok. Počet nakazených ochorením COVID-19 však zrejme dnes ešte narastie.

Pred rokovaním Ústredného krízového štábu SR zároveň minister zdravotníctva Marek Krajči informoval, že dvaja lekári z Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) v bratislavskom Ružinove majú negatívne výsledky testov na ochorenie COVID-19.

V karanténe však zostali ďalší zdravotníci v Bratislave aj v Púchove. V Národnom onkologickom ústave v SR ostali v karanténe dvaja lekári, tri sestry a jeden sanitár, pretože boli v kontaktne s dvomi pacientami, u ktorých sa potvrdilo ochorenie COVID-19.

Ďalších šesť všeobecných lekárov je v karanténe v Púchove. Jeden z nich mal totiž pozitívny test na ochorenie COVID-19. Ide o lekárov zo zdravotníckeho zariadenia Zdravie v Púchove.

Po skončení rokovania Ústredného krízového štábu SR bude zasadať aj vláda SR na svojom druhom zasadnutí v novom zložení. Na rokovaní vlády by mal byť odvolaný šéf Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura. Okrem iného sa však očakáva aj prijatie ďalšieho balíka opatrení.

Matovič chce Kičuru odvolať pre pochybenia Správy štátnych hmotných rezerv pri objednávaní ochranných prostriedkov a testov. Podľa včerajších vyjadrení Správa štátnych hmotných rezerv nakúpila rýchlotesty za 30 eur, pričom bežne sa predávajú za maximálne niečo vyše päť eur.

Navyše nakúpené rýchlotesty sú podľa Igora Matoviča nespoľahlivé nakoľko sa nimi zisťujú protilátky v krvi. To však už musí ochorenie COVID-19 prepuknúť, v inkubačnej dobe sa týmito rýchlotestami ochorenie nedá zistiť.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu