0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Prvé podozrenie na úmrtie na COVID-19

“Dnes môžeme konštatovať úmrtie jednej pani, ktorá mala 84 rokov. Do nemocnice bola prijatá s akútnymi problémami, prekonala infarkt, mala chronické srdcové zlyhávanie. Táto osoba vzhľadom na to, že sa stretla so synom a vnukom, ktorý sa vrátil zo zahraničia, bola pozitívne testovaná na koronavírus,” povedal premiér Peter Pellegrini počas tlačovej konferencie po skončení rokovania krízového štábu.  

Neznamená to však, že žena podľahla na nový koronavírus SARS-CoV-2. Potvrdí to až súdna pitva, ktorá bola v tomto prípade nariadená.

Na Slovensku máme k dnešnému dňu (18.03.2020) celkovo 105 potvrdených prípadov ochorení COVID-19, negatívnych je 1886 vzoriek.

Národné referenčné centrum pre chrípku na Úrade verejného zdravotníctva SR dnes nahlásilo 8 nových pozitívnych vzoriek a 70 negatívnych vzoriek.

Príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva v SR zabezpečujú všetky potrebné protiepidemické opatrenia na elimináciu rizika šírenia ochorenia.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu