Viac

  COVID-19: krízový štáb pokračuje v prísnych opatreniach

  Informoval o tom po rokovaní premiér Peter Pellegrini, poverený riadením Ministerstva zdravotníctva SR.

  V stredu bude o tomto kroku rozhodovať vláda, ktorá upravila viaceré opatrenia týkajúce sa zatvorených obchodných prevádzok a služieb.

  Zmiernili nariadenie

  Všetky maloobchodné prevádzky a tiež prevádzky poskytujúce služby musia byť v zmysle nariadenia vlády zatvorené.

  Naradenie sa netýka:

  • potravín, drogérií, lekární, predajní tlače, pôšt, bánk, čerpacích staníc, stravovacích prevádzok, veterinárnych ambulancií a obchodov s krmivom pre zvieratá môžu byť po novom otvorené aj práčovne a čistiarne odevov, autoservisy, pneuservisy a odťahové služby,
  • otvorené môžu mať aj reštaurácie avšak iba na výdaj jedla alebo donášku,
  • taxislužby môžu fungovať, no nie na prevoz osôb, ale len tovaru.

  Krízový štáb takisto odporúča samosprávam, prevádzkovateľom verejnej hromadnej dopravy, ako aj vlastníkom budov a prevádzok, aby zakázali vstup do ich priestorov bez ochranných rúšok, prípadne ich alternatívy, ktorá musí zakrývať nos a ústa.

  Vláda je zároveň pripravená vyhlásiť núdzový stav na celom území. „Zatiaľ sme to nechali v rovine odporúčaní, ak sa však ukáže, že to nestačí, sme pripravení sprísniť odporúčanie a upraviť aj slobody pohybu na nevyhnutné činnosti,” vyhlásil premiér Pellegrini.

  Takmer tisíc Slovákov

  Podľa informácií krízového štábu takmer 1000 Slovákov, ktorí sú v zahraničí, prejavilo záujem o návrat a pripravuje sa plán ich repatriácie.

  Naďalej platia ostatné zavedené opatrenia, ako povinná 14-dňová karanténa pre všetkých, ktorí sa vrátili zo zahraničia. V prípade osôb, ktoré sa na Slovensko od 16.3 vracajú skupinovo z postihnutých oblastí, čaká 14-dňová izolácia v zariadeniach ministerstva vnútra.

  Zatvorené sú školy, voľnočasové zariadenia, pokračujú kontroly na hraniciach, malé hraničné priechody sú zatvorené, na Slovensko sa dostanú len osoby s trvalým alebo prechodným pobytom na Slovensku, či platným pasom. Zastavená je medzinárodná doprava a úrady fungujú v obmedzenom režime.

  Všetky informácie nájdete aj na špeciálnej vládnej stránke www.korona.gov.sk.

  Viac o ochorení COVID-19 na Slovensku:

  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu