More

  COVID-19: Slovensko pozná pacienta „0“

  Národné referenčné centrum pre chrípku na Úrade verejného zdravotníctva SR potvrdilo ďalšie dva pozitívne prípady ochorenia Covid-19. Výsledky testov syna aj manželky sú pozitívne.

  Poznáme pavienta „0“

  Slovensko tak hlási spolu tri pozitívne prípady a pozná aj pacienta „0“, teda prvého nosiča daného ochorenia. Je to syn, ktorý bol v polovici februára na výlete v talianskych Benátkach.

  Po 52-ročnom mužovi, u ktorého sa ochorenie potvrdilo včera (6.3.) ako u prvého Slováka sú pozitívne výsledky aj jeho najbližšej rodiny. 

  „Hospitalizovaní sú na Klinike infektológie a geografickej medicíny Univerzitnej nemocnice Bratislava otec a syn, manželka zostáva v domácej izolácii,“ povedal predseda vlády SR poverený riadením rezortu zdravotníctva Peter Pellegrini.

  „Ide o úzke kontakty s prvým potvrdeným prípadom koronavírusu. Osoby žijú v spoločnej domácnosti,“ doplnil hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas.

  Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave zabezpečuje všetky potrebné protiepidemiologické opatrenia.

  „Identifikovali sme pacienta prvého kontaktu, čo nám zjednodušuje aj realizáciu protiepidemiologických opatrení,“ povedal Peter Pellegrini.

  „Na Slovensku máme doteraz známe výsledky v počte 339 negatívnych a 3 pozitívne,“ uzavrel Ján Mikas.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Odporúčame

  aj ďalšie