0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Voľby 2020: zrejme vyhralo OĽaNO, Smer-SD druhý a tretia PS/Spolu

Prvé predbežné výsledky volieb začne Štatistický úrad SR zverejňovať s hodinovým oneskorením. Prvé výsledky budú zverejnené po 23.00.

Až o 23.00 hodine sa totiž zatvorí jedna z volebných miestností vo Veľkom Krtíši. Tu začiatok volieb poznačila tragická udalosť, keď hneď ráno zomrela členka volebnej komisie.

Počas volieb zomrel priamo vo volebnej miestnosti aj 79-ročný muž. Rovnako tak aj v Banskej Bystrici budú tak voľby o 30 minút dlhšie.

Prvé výsledky sa tak dozvieme najskôr po 23. hodine. Do tej doby platí aj moratórium na zverejňovanie prieskumov.Sledujte s nami online výsledky volieb

02:42 Ďakujeme za pozornosť. Konečné predbežné výsledky volieb prinesieme hneď ako ich zverejni Štatistický úrad SR.

02:04 Spočítaná je už takmer polovica okrskov. Smer-SD padá a naopak postupne rastú opozičné strany. Dôvodom môže byť najmä fakt, že sú spočítané už aj niektoré mestské okrsky kde je väčšia podpora práve pravicových strán.  

01:52 Volebnej soboty sa zatiaľ zúčastnilo viac ako 63% voličov. Je to tak viac ako v prípade predchádzajúcich volieb do Národnej rady SR.

01:41 Situácia sa po spočítaní viac ako 38% okrskov výrazne zmenila. Do parlamentu by sa v tomto stave dostali len štyri strany – OĽaNO, Smer-SD, Sme Rodina a ĽSNS. Ostatné strany sú zatiaľ pre bránami parlamentu.

zdroj: volbysr.sk

01:23 PS/Spolu prekročilo hranicu 5% avšak nakoľko ide o koalíciu dvoch strán stále im tak chýbajú necelé dve percentá. Poradie strán sa však nijako nezmenilo a je pritom spočítaná už takmer tretina volebných okrskov.

01:11 Spočítaná je viac ako štvrtina všetkých okrskov. Prvé je naďalej hnutie OĽaNO s predbežným výsledkom 23,54% hlasov. Druhý Smer-SD má zatiaľ 21,17%. Tretie miesto má zatiaľ extrémistická ĽSNS so ziskom 9,13%. SME rodina má zatiaľ 8,83% všetkých hlasov a poslednou stranou, ktorá by sa do parlamentu dostala by bolo KDH so ziskom 5,22%.  

00:50 Počet spočítaných okrskov prekročil 18% a dá sa predpokladať, že výsledky začnú rýchlejšie pribúdať. OĽaNO je stále prvé a druhý je Smer-SD.

00:40 Spočítaných je niečo vyše 920 okrskov. Podľa týchto predbežných výsledkov je víťazom volieb OĽaNO, druhý je Smer-SD. Smer-SD však po sčítavaní ďalších okrskov stále stráca. Podľa týchto predbežných výsledkov sa do parlamentu dostane aj extrémistická strana ĽSNS, SME Rodina a KDH.

00:30 Počet spočítaných okrskov sa pohybuje tesne pod hranicou 12 percent. Poradie dvoch strán s najvyšším počtom hlasov sa zatiaľ nezmenilo.  

00:20 Smer-SD padá a OĽaNO stúpa. Spočítaných je necelých 10% volebných okrskov. Poradie strán sa zmenilo a OĽaNO už predbehlo Smer-SD. Smer-SD od prvého výsledky prakticky iba klesá. Spočítaných je však stále pomerne málo okrskov a výsledky sa môžu ešte meniť.

00:08 Pribúda počet spočítaných okrskov. Zatiaľ má Štatistický úrad z 287 okrskov. Prevažne však stále ide najmä o menšie okrsky. Spočítavanie hlasov na celom Slovensku pokračuje ďalej.

23:55 Líder a predseda strany OĽaNO, Igor Matovič, sa vyjadril k výsledkom exit pollov, ktoré OĽaNO favorizujú ako víťaza volieb.

Matovič: Zažívame tretiu vlnu revolúcie

Matovič: Zažívame tretiu vlnu revolúcie Šéf hnutia OĽANO Igor Matovič v reakcii na exkluzívny exit poll agentúry Median SK pre RTVS, ktorý jeho strane pripisuje viac ako 25 percent hlasov, uviedol, že Slovensko po Novembri 89 a konci éry mečiarizmu „zažíva tretiu vlnu revolúcie“.„Chcem všetkých ubezpečiť, že mojím cieľom bude zostaviť najlepšiu vládu, akú kedy Slovensko malo,“ povedal Matovič.V centrále hnutia OĽANO boli Peter Žatko a Petra Pupalová

Uverejnil používateľ Správy RTVS Sobota 29. februára 2020

23:52 Spočítané sú necelé tri percentá všetkých okrskov. Na prvom mieste je stále strana Smer-SD, na druhom potom OĽaNO a treťom extrémistická ĽSNS.

zdroj: volbysr.sk

23:41 Spočítaných je zatiaľ 48 okrskov. Výsledky z týchto okrskov však nezodpovedajú exit pollom. Stále však nie je spočítané ani jedno percento okrskov.

zroj:volbysr.sk

23:30 Výsledky exit pollu zverejnila aj RTVS. Výsledky aj tohto prieskumu favorizujú OĽaNO, druhý je opäť Smer-SD a tretia je koalícia PS/Spolu.

Exit poll: OĽANO jasným víťazom volieb, Smer výrazne stratil, SNS mimo parlamentuZ výsledkov exkluzívneho exit pollu…

Uverejnil používateľ Správy RTVS Sobota 29. februára 2020

23:12 Štatistický úrad zverejnil prvé predbežné výsledky. Spracované sú však zatiaľ len dve zápisnice.

Prvé predbežné výsledky (zdroj: volbysr.sk)

23:12 Pred bránami parlamentu môže ostať aj KDH. Podľa prieskumu TV Markíza získala totiž strana zrejme len 5,1% hlasov.

23:10 Vo voľbách zrejme výrazne stratila strana Kotlebovci-ĽSNS, ktorý zrejme získali len 6,5 percenta hlasov. Prepadla aj strana SNS a tiež MOST-HÍD, ktoré sa zrejme do parlamentu ani nedostali.

23:04 Podľa exit pollu TV Markíza by sa zrejme víťazom volieb mala stať strana OĽaNO so ziskom viac ako 25% všetkých hlasov. Druhý skončí Smer-SD, ktorý však výrazne stratil. Tretie miesto patrí koalícii PS/Spolu.

22:57 Prvé predbežné výsledky volieb zverejní Štatistický úrad SR aj na webovej stránke volbysr.sk.

22:44 Exit poll zverejnila TV Markíza a to zatiaľ bez uvedenia strán. Najsilnejšia strana získala podľa tohto prieskumu 25,8 %, na druhom mieste je strana so ziskom 14,9 %. Do parlamentu by však podľa tohto prieskumu prešlo až 8 strán. Zisky ďalších šiestich strán by podľa tohto prieskumu boli – 9,7 %, 8,3 %, 7,8 %, 7,5 %, 6,5 %, 5,1 %.

22:37 TV Markíza zverejnila niektoré čísla z prieskumu, ktorý sa realizoval na voličoch po opustení volebných miestností. Podľa prieskumu získala najsilnejšia strana vo voľbách do parlamentu až 26% hlasov

22:26 Postupne sa zapĺňajú aj jednotlivé volebné centrály politických strán. Stále platí predvolebné moratórium na zverejňovanie výsledkov volieb. Štatistický úrad bude aj tento rok výsledky zverejňovať na stránke volbysr.sk.

22:06 Väčšina volebných miestností sa zatvorila. Hlasuje sa však ešte v niektorých obciach kde sa hlasovanie posunulo pre technické problémy. Rovnako sa hlasuje aj v miestnostiach kde došlo počas volieb k úmrtiam. Vo Veľkom Krtíši zomrela členka volebnej komisie a v Banskej Bystrica zasa 79-ročný volič.

21:49 Výsledky volieb začne Štatistický úrad zverejňovať najskôr po 23. hodine kedy sa zatvorí posledná volebná miestnosť vo Veľkom Krtíši.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu