More

  Voľby 2020: zrejme vyhralo OĽaNO, Smer-SD druhý a tretia PS/Spolu

  Prvé predbežné výsledky volieb začne Štatistický úrad SR zverejňovať s hodinovým oneskorením. Prvé výsledky budú zverejnené po 23.00.

  Až o 23.00 hodine sa totiž zatvorí jedna z volebných miestností vo Veľkom Krtíši. Tu začiatok volieb poznačila tragická udalosť, keď hneď ráno zomrela členka volebnej komisie.

  Počas volieb zomrel priamo vo volebnej miestnosti aj 79-ročný muž. Rovnako tak aj v Banskej Bystrici budú tak voľby o 30 minút dlhšie.

  Prvé výsledky sa tak dozvieme najskôr po 23. hodine. Do tej doby platí aj moratórium na zverejňovanie prieskumov.  Sledujte s nami online výsledky volieb

  02:42 Ďakujeme za pozornosť. Konečné predbežné výsledky volieb prinesieme hneď ako ich zverejni Štatistický úrad SR.

  02:04 Spočítaná je už takmer polovica okrskov. Smer-SD padá a naopak postupne rastú opozičné strany. Dôvodom môže byť najmä fakt, že sú spočítané už aj niektoré mestské okrsky kde je väčšia podpora práve pravicových strán.  

  01:52 Volebnej soboty sa zatiaľ zúčastnilo viac ako 63% voličov. Je to tak viac ako v prípade predchádzajúcich volieb do Národnej rady SR.

  01:41 Situácia sa po spočítaní viac ako 38% okrskov výrazne zmenila. Do parlamentu by sa v tomto stave dostali len štyri strany – OĽaNO, Smer-SD, Sme Rodina a ĽSNS. Ostatné strany sú zatiaľ pre bránami parlamentu.

  zdroj: volbysr.sk

  01:23 PS/Spolu prekročilo hranicu 5% avšak nakoľko ide o koalíciu dvoch strán stále im tak chýbajú necelé dve percentá. Poradie strán sa však nijako nezmenilo a je pritom spočítaná už takmer tretina volebných okrskov.

  01:11 Spočítaná je viac ako štvrtina všetkých okrskov. Prvé je naďalej hnutie OĽaNO s predbežným výsledkom 23,54% hlasov. Druhý Smer-SD má zatiaľ 21,17%. Tretie miesto má zatiaľ extrémistická ĽSNS so ziskom 9,13%. SME rodina má zatiaľ 8,83% všetkých hlasov a poslednou stranou, ktorá by sa do parlamentu dostala by bolo KDH so ziskom 5,22%.  

  00:50 Počet spočítaných okrskov prekročil 18% a dá sa predpokladať, že výsledky začnú rýchlejšie pribúdať. OĽaNO je stále prvé a druhý je Smer-SD.

  00:40 Spočítaných je niečo vyše 920 okrskov. Podľa týchto predbežných výsledkov je víťazom volieb OĽaNO, druhý je Smer-SD. Smer-SD však po sčítavaní ďalších okrskov stále stráca. Podľa týchto predbežných výsledkov sa do parlamentu dostane aj extrémistická strana ĽSNS, SME Rodina a KDH.

  00:30 Počet spočítaných okrskov sa pohybuje tesne pod hranicou 12 percent. Poradie dvoch strán s najvyšším počtom hlasov sa zatiaľ nezmenilo.  

  00:20 Smer-SD padá a OĽaNO stúpa. Spočítaných je necelých 10% volebných okrskov. Poradie strán sa zmenilo a OĽaNO už predbehlo Smer-SD. Smer-SD od prvého výsledky prakticky iba klesá. Spočítaných je však stále pomerne málo okrskov a výsledky sa môžu ešte meniť.

  00:08 Pribúda počet spočítaných okrskov. Zatiaľ má Štatistický úrad z 287 okrskov. Prevažne však stále ide najmä o menšie okrsky. Spočítavanie hlasov na celom Slovensku pokračuje ďalej.

  23:55 Líder a predseda strany OĽaNO, Igor Matovič, sa vyjadril k výsledkom exit pollov, ktoré OĽaNO favorizujú ako víťaza volieb.

  Matovič: Zažívame tretiu vlnu revolúcie

  Matovič: Zažívame tretiu vlnu revolúcie Šéf hnutia OĽANO Igor Matovič v reakcii na exkluzívny exit poll agentúry Median SK pre RTVS, ktorý jeho strane pripisuje viac ako 25 percent hlasov, uviedol, že Slovensko po Novembri 89 a konci éry mečiarizmu „zažíva tretiu vlnu revolúcie“.„Chcem všetkých ubezpečiť, že mojím cieľom bude zostaviť najlepšiu vládu, akú kedy Slovensko malo,“ povedal Matovič.V centrále hnutia OĽANO boli Peter Žatko a Petra Pupalová

  Uverejnil používateľ Správy RTVS Sobota 29. februára 2020

  23:52 Spočítané sú necelé tri percentá všetkých okrskov. Na prvom mieste je stále strana Smer-SD, na druhom potom OĽaNO a treťom extrémistická ĽSNS.

  zdroj: volbysr.sk

  23:41 Spočítaných je zatiaľ 48 okrskov. Výsledky z týchto okrskov však nezodpovedajú exit pollom. Stále však nie je spočítané ani jedno percento okrskov.

  zroj:volbysr.sk

  23:30 Výsledky exit pollu zverejnila aj RTVS. Výsledky aj tohto prieskumu favorizujú OĽaNO, druhý je opäť Smer-SD a tretia je koalícia PS/Spolu.

  Exit poll: OĽANO jasným víťazom volieb, Smer výrazne stratil, SNS mimo parlamentuZ výsledkov exkluzívneho exit pollu…

  Uverejnil používateľ Správy RTVS Sobota 29. februára 2020

  23:12 Štatistický úrad zverejnil prvé predbežné výsledky. Spracované sú však zatiaľ len dve zápisnice.

  Prvé predbežné výsledky (zdroj: volbysr.sk)

  23:12 Pred bránami parlamentu môže ostať aj KDH. Podľa prieskumu TV Markíza získala totiž strana zrejme len 5,1% hlasov.

  23:10 Vo voľbách zrejme výrazne stratila strana Kotlebovci-ĽSNS, ktorý zrejme získali len 6,5 percenta hlasov. Prepadla aj strana SNS a tiež MOST-HÍD, ktoré sa zrejme do parlamentu ani nedostali.

  23:04 Podľa exit pollu TV Markíza by sa zrejme víťazom volieb mala stať strana OĽaNO so ziskom viac ako 25% všetkých hlasov. Druhý skončí Smer-SD, ktorý však výrazne stratil. Tretie miesto patrí koalícii PS/Spolu.

  22:57 Prvé predbežné výsledky volieb zverejní Štatistický úrad SR aj na webovej stránke volbysr.sk.

  22:44 Exit poll zverejnila TV Markíza a to zatiaľ bez uvedenia strán. Najsilnejšia strana získala podľa tohto prieskumu 25,8 %, na druhom mieste je strana so ziskom 14,9 %. Do parlamentu by však podľa tohto prieskumu prešlo až 8 strán. Zisky ďalších šiestich strán by podľa tohto prieskumu boli – 9,7 %, 8,3 %, 7,8 %, 7,5 %, 6,5 %, 5,1 %.

  22:37 TV Markíza zverejnila niektoré čísla z prieskumu, ktorý sa realizoval na voličoch po opustení volebných miestností. Podľa prieskumu získala najsilnejšia strana vo voľbách do parlamentu až 26% hlasov

  22:26 Postupne sa zapĺňajú aj jednotlivé volebné centrály politických strán. Stále platí predvolebné moratórium na zverejňovanie výsledkov volieb. Štatistický úrad bude aj tento rok výsledky zverejňovať na stránke volbysr.sk.

  22:06 Väčšina volebných miestností sa zatvorila. Hlasuje sa však ešte v niektorých obciach kde sa hlasovanie posunulo pre technické problémy. Rovnako sa hlasuje aj v miestnostiach kde došlo počas volieb k úmrtiam. Vo Veľkom Krtíši zomrela členka volebnej komisie a v Banskej Bystrica zasa 79-ročný volič.

  21:49 Výsledky volieb začne Štatistický úrad zverejňovať najskôr po 23. hodine kedy sa zatvorí posledná volebná miestnosť vo Veľkom Krtíši.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu

  Odporúčame

  aj ďalšie