0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Koronavírus má už 213 obetí a takmer 10 tisíc nakazených

Čínske úrady potvrdili, že počet obetí nového koronavírusu narastá. Raketovým tempom stúpa však aj počet nakazených.

Čínskym úradom sa aj napriek karanténnym opatreniam nedarí zabrániť ďalšiemu šíreniu nebezpečného koronavírusu 2019-nCoV. Podľa posledných údajov zverejnených na stránke arcgis.com stúpol počet nakazených po celom svete na 9776. najviac ich eviduje Čína a to celkovo 9658.

Stúpa aj počet úmrtí na nový vírus. Celkovo si epidémia vírusu 2019-nCoV vyžiadala už 213 obetí. Úmrtnosť na nový vírus je však výrazne menšie ako v prípade ochorenia SARS, ktorého epidémiu Čínu zasiahla v rokoch 2002 a 2003. Ten si vyžiadal viac ako 770 obetí a nakazilo sa ním niečo vyše 8000 ľudí.

Nové štáty

Dnes potvrdili prvé prípady nákazy nebezpečným koronavírusom aj Taliansko a Veľká Británia. V prípade Talianska ide o dvoch čínskych turistov, ktorých hospitalizovali na špeciálnej infekčnej klinike v Ríme.

Taliansko už zastavilo aj všetky lety do a z Číny. „Myslíme si, že sme prvou krajinou EÚ, ktorá podnikla takéto preventívne opatrenie,“ uviedol premiér Giuseppe Conte, ktorého citovala agentúra AFP.

Podozrenie na nebezpečný koronavírus sa objavilo aj na Slovensku. Dvaja pacienti sú hospitalizovaní v nemocnici v Martine. Boli na trojtýždňovej pracovnej ceste v Číne avšak nachádzali sa až 1500 kilometrov od epicentra vírusu v meste Wu-chan.

Nový vírus už zasiahol celú Čínu.
Krajina Počet nakazených Krajina Počet nakazených
Čína 9658 Spojené arabské emiráty 4
Thajsko 14 Kanada 3
Hongkong 12 Taliansko 2
Japonsko 11 Vietnam 2
Singapur 10 Kambodža 1
Austrália 9 Fínsko 1
Taiwan 9 India 1
Malajzia 8 Nepál 1
Makao 7 Filipíny 1
Južná Kórea 6 Sri Lanka 1
USA 6 Slovensko 0
Francúzsko 5 Úmrtia 213
Nemecko 4 Celkom 9776

Začína evakuácia

Viaceré štáty spustili postupnú evakuáciu ľudí z Číny. Zároveň čínske úrady zvažujú stiahnutie svojich obyvateľov z iných krajín naspäť do Číny.

Medzi prvými stiahlo 200 svojich občanov z mesta Wu-chan Francúzsko. Lietadlo odletelo z mesta duchov v piatok ráno a malo by pristáť na juhu Francúzska. Evakuovaní zostanú dva týždne v karanténe aby sa zabránilo ďalšiemu rozširovaniu vírusu.

83 britských občanov a ďalších 27 občanov iných štátov evakuovali rovnako z mesta Wu-chan dnes. Už pred tým pre svojich občanov poslali lietadlá USA, Japonsko a Južná Kórea.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu