Viac

  Nebezpečný koronavírus už zabil 56 ľudí. Objavil sa možno už aj v Rakúsku

  Úradom sa nedarí zastaviť šírenie nového nebezpečného koronavírusu. V Rakúsku preverujú ochorenie u čínskej letušky, ktorá bola v čínskom meste Wu-chan odkiaľ sa nákaza šíri.

  Čínske úrady zavádzajú ďalšie opatrenia aby zabránili šíreniu nového nebezpečného koronavírusu. Na rozdiel od epidémie SARSu z roku 2003 však bude ťažšie zabrániť ďalšiemu šíreniu nového vírusu.

  Experti totiž potvrdili, že nový koronavírus je infekčný aj počas inkubačnej doby. Tá pritom trvá od jedného do štrnásť dní. Počas tejto doby sa neprejavujú žiadne príznaky ochorenia a chorý človek tak ani nevie o tom, že je prenášačom nového vírusu.

  Počet nakazených stúpol na viac ako dve tisícky a vírus už zabil 56 ľudí. Počet nakazených však bude zrejme rýchlo rásť. Niektoré odhady hovoria, že len v meste Wu-chan odkiaľ sa nebezpečný vírus rozšíril, bude do konca februára viac ako 190 tisíc ľudí nakazených novým vírusom.

  Ďalšie opatrenia

  Čínske úrady v snahe zabrániť šíreniu nového vírusu zavádzajú nové opatrenia. Viacero miest je odrezaných od sveta a platia v nich prísne karanténne opatrenia.

  Čína zrušila aj veľkolepé oslavy nového lunárneho roka, ktoré mali byť tento víkend. Diaľkovú dopravu okrem Pekingu zastavili aj mestá Tchien-ťin a tiež pobrežné veľkomesto Šan-tchou.

  Viaceré opatrenia zaviedli aj v Číňanmi spravovanom Hongkongu. Tam aj v Šanghaji zatvorili Disneyland a v Hongkongu aj zábavný park Ocean Park.

  Či však obmedzenia dopravy a karanténa v mnohých mestách zabráni ďalšiemu šíreniu vírusu je otázne. V Číne sa opatrenia na zabránenie šírenia nového vírusu dotkli už viac ako 80 miliónov ľudí tejto najľudnatejšej krajiny sveta.

  Susedná Viedeň

  Nebezpečný koronavírus sa však šíri aj do sveta. Prvý potvrdený prípad ohlásila Kanada. Tam sa ochorenie prejavilo u 50-ročného muža, ktorý sa vrátil z čínskeho Wu-chanu. Prvý prípad nákazy už potvrdila aj Austrália.

  „V Toronte nebol príliš dlho. Necítil sa dobre. Myslím si, že zostával doma a ľudia, ktorí s ním bývajú, sa sami izolovali,“ uviedla lekárka Barbara Yaffeová, ktorá ošetruje chorého muža.

  Podozrenie na prvý výskyt nového koronavírusu majú aj v susednom Rakúsku. Tam leží v nemocnici žena, ktorá pracuje ako letuška. Vrátila sa tiež z čínskeho Wu-chanu. Lekári u nej zatiaľ nový nebezpečný koronavírus nepotvrdili. Vyhodnotenie testov bude trvať až 48 hodín.

  Nebezpečný koronavírus už potvrdili aj u troch pacientov vo Francúzsku.

  Prípady výskytu nového nebezpečného koronavírusu okrem Číny potvrdili lekári už aj v USA, Japonsku, Južnej Kórei, Nepále, Malajzii, Singapure, Thajsku, na Taiwane a tiež vo Vietname.

  Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu