0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Nebezpečný koronavírus potvrdili vo Francúzsku. Počet nakazených aj obetí stúpa

Nebezpečný koronavírus, ktorý objavili pred koncom roka v Číne sa šíri ďalej. Stúpa počet obetí a prvé potvrdené prípady hlásia z Francúzska.

Francúzsko potvrdilo prvé tri výskyty nového nebezpečného koronavírusu. Vo všetkých troch prípadoch ide o pacientov, ktorí boli pred tým v oblasti s výskytom vírusu.

Prejavy ochorenia (klinické príznaky): nový koronavírus s označením 2019-nCOV spôsobuje akútne respiračné ochorenie – vírusovú pneumóniu. Je geneticky odlišný od koronavírusov SARS-CoV a MERS-CoV. Ochorenie sa prejavuje najmä horúčkou, kašľom, dýchavičnosťou, zápalom pľúc, v prípade komplikácií môže skončiť úmrtím. Inkubačný čas ochorenia je 14 dní.

Pacientov hospitalizovali v nemocniciach v Paríži a v Bordeaux. Úrady sa snažia zabrániť ďalšiemu šíreniu vírusu. Nebudú to však mať jednoduché. Navyše je pravdepodobné, že nákaza novým vírusom sa čoskoro potvrdí aj v ďalších krajinách.

Už 12 miest

Čína sa zatiaľ snaží zabrániť ďalšiemu šíreniu nebezpečného koronavírusu aj zatváraním a izolovaním aj ďalších miest avšak zatiaľ bez väčšieho úspechu. Počet nakazených aj obetí stúpa.

Dnes ráno potvrdili čínske úrady zatiaľ 41 obetí. Väčšinou ide o starších ľudí a ľudí, ktorí trpeli aj ďalšími ochoreniami. Najmladšia obeť nového vírusu mala 48 rokov a najstaršia 89 rokov.

Okrem mesta Wu-chan, ktoré je prakticky uzatvorené, však čínskej úrady už uzatvorili a izolovali aj ďalších 12 miest v regióne. Karanténa sa tak dotkla už viac ako 30 miliónov ľudí.

Preplnené nemocnice

Problémom v uzatvorených mestách v karanténe je aj stenčovanie zásob v obchodoch aj samotné prerušenie mestskej hromadnej dopravy a metra.

Mestá sú podľa miestnych vyľudnené avšak preplnené sú nemocnici, ktoré už nezvládajú nápor prichádzajúcich pacientov. V nemocniciach navyše dochádzajú aj ochranné prostriedky a tiež testovacie sady. Nemocnice zároveň požiadali o darovanie ochranného vybavenia.

Centrálna čínska vláda do oblasti posiela aj 40 vojenských lekárov, ktorí majú pomôcť s ošetrovaním pacientov. Čína zároveň v meste Wu-chan stavia novú nemocnicu, ktorá by mala byť hotová už za desať dní. Nová nemocnica by mala byť schopná naraz ošetriť až tisícovku pacientov.

Aj vo svete

Vírus však už nie je len v Číne. Okrem troch potvrdených výskytov vo Francúzsku, lekári už včera potvrdili ochorenia napríklad v USA, Thajsku, Japonsku, Južnej Kórei, Vietnamu, Singapuru, Saudskej Arábie a Taiwanu.

Nový vírus už potvrdili vo viacerých krajinách.

Prvý prípad už hlási aj Austrália. Žiadne ochorenie zatiaľ nepotvrdili úrady v Spojenom kráľovstve. Tam pritom mali podozrenie hneď u niekoľkých pacientov, ktorí sa vrátili z Číny.

Nový koronavírus sa podobá vírusu SARS, ktoré epidémia si v roku 2003 vyžiadal v Číne viac ako 770 obetí a rozšírila sa do viacerých krajín sveta.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu