0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Samsung sa zbláznil. S20 Ultra bude mať 16 GB RAM a 108 MPx fotoaparát

Honba za megapixelmi a veľkosťou RAM pamäte sa opäť v tomto roku priostrí. Pomôže tomu hlavne Samsung s modelom Galaxy S20 Ultra.

Juhokórejský Samsung predstaví 11. februára trojicu nových zariadení. Pôjde o vlajkové lode – Galaxy S20, Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra.

Zatiaľ čo v prípade prvých dvoch menovaných modelov pôjde skorej o klasickú medziročnú evolúciu, v prípade modelu S20 Ultra pôjde skôr o revolúciu.

Samsung sa totiž rozhodol urobiť s modelu S20 Ultra skutočne super výkonný smartfón. Okrem najvýkonnejšieho procesoru Qualcomm dostane nový model S20 Ultra aj dostatočnú RAM pamäť s kapacitou až 16 GB.

Áno, top model Samsungu bude mať väčšiu RAM pamäť ako majú mnohí notebooky. Na čo ju tak v mobile využijete? Na nič. Pre bežného používateľa takáto kapacita RAM pamäte skutočne nemá význam. Pokiaľ nebude smartfón využívať ako náhradu za počítač tak žiadna hra ani aplikácia v súčasnej dobe nepotrebuje k svojmu chodu takú obrovskú pamäť.

Nesťatie Samsung pamätal aj na tých, ktorí skutočne 16 GB RAM nevyužijú. K dispozícii by mala byť aj verzia s 12 GB RAM pamäte. Interná pamäť bude mať kapacitu od 128 GB do 512 GB a podporované budú aj pamäťové karty do 1 TB.

Čo je už zaujímavejšie bude fotoaparát. Ten hlavný by mal mať 108 Mpx a to už využije aj bežný používateľ. Navyše zoomovacia šošovka by mala mať rozlíšenie 48 MPx a k tomu zvládne 10x optický zoom. Okrem toho samozrejme nebude chýbať ani tretia kamera s rozlíšením 12 MPx a Samsung pridá aj štvrtú ToF kameru.

Samsung sa teda konečne rozhodol predstaviť skutočne vlajkový model, ktorý prinesie aj výrazne lepšiu výbavu. Aj keď dôležité bude aj to koľko si Samsung vypýta za takúto prémiovú výbavu.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu