More

  Je to 13 rokov čo iPhone zmenil svet

  Ten čas letí. Je to už 13 rokov čo vtedajší šéf Apple, Steve Jobs, predstavil telefón , ktorý zmenil svet. Svetu predstavil iPhone.

  Prvý iPhone Apple predstavil na akcii MacWorld, ktorá sa konala 9.1.2007. V tej dobe bol iPhone mnohým na smiech, pretože nezvládal aj niektoré základné funkcie. Aj keď si mnohí konkurenti z iPhonu robili posmech stal sa nakoniec štandardom a skutočne zmenil svet.

  Prvá generácia nepodporovala 3G sieť a foťák nezvládal nakrúcať video. Mal však niečo čo žiadny iný smartfón v tom čase – jednoduché, intuitívne ovládanie a navyše na ovládanie vám stačili prsty. Nepotrebovali ste žiadny stylus.

  Prvá generácia iPhonu však nemali ešte ani žiadny obchod s aplikáciami. Aj keď išlo o smartfón tak ste do neho nemohli inštalovať žiadne ďalšie aplikácie. Museli ste si vystačiť s tým čo bolo v základnej výbave a čo umožňoval web.

  Prvá generácia iPhonu však ukázala, že smartfón môže mať rozmerný dotykový displej a jednoduché ovládanie. Navyše prvá generácia iPhonu ukázala aj to, že internet v mobile nemusí byť iba ťažkopádny a nepoužiteľný.

  Či sa to niekomu páči alebo nie, iPhone jednoducho zmenil svet. Znamenal výrazné zmeny na trhu a znamenal aj koniec niektorých výrobcov. Nokii napríklad stroskotal plán s Windows Phone a výrobca nakoniec s produkciou smartfónov úplne skončil.

  Dnes je iPhone už úplne iným zariadením. V mnohom udával Apple trendy a mnohom sa trh prispôsoboval práve zariadeniam od Apple. Dnes však iPhone v mnohom iný a na prvý iPhone sa už nepodobá. Zväčšili sa rozmery, pribudli rôzne varianty a nové funkcie. Tento rok sa očakáva, že Apple predstaví iPhone 12, ktorý bude vzhľadovo aj funkčne novým zariadením.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu