0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

ÚNAS plánuje štrajkovať ďalej. Úľavy zaplatíme všetci

Únia autodopravcov Slovenska (ÚNAS) sa rozhodla pokračovať v štrajku, ktorý znepríjemňuje život tisícom Slovákov dochádzajúcich do práce či do školy.

ÚNAS bude pokračovať v štrajku v Bratislave aj v Košiciach aj počas zajtrajšieho dňa. Vodičov na to už upozornila polícia na sociálnej sieti Facebook. Aj zajtra budú dopravcovia v Bratislave blokovať jednu z dôležitých ciest.

„Dopravná situácia na úseku konania ohláseného zhromaždenia autodopravcov na ulici Rožňavská je naďalej obojsmerne čiastočne prejazdná (blokovaný je v oboch smeroch jeden jazdný pruh). Zároveň však UPOZORŇUJEME vodičov individuálnej dopravy, že štrajk autodopravcov bude naďalej pokračovať aj zajtra 09.01.2020,“ uviedla dnes vo večerných hodinách polícia na sociálnej sieti Facebook.  

Vodiči preto musia byť v priebehu zajtrajšieho dňa pripravení i na možnosť obdobného postupu zo strany organizátora zhromaždenia, ako tomu bolo dnes a to opäť i na alternatívu úplnej blokácie cestnej komunikácie.

Stretli sa z ministrom

Vedenie ÚNAS sa dnes dokonca vyhrážalo úplnou blokádou dôležitých dopravných tepien v Bratislave, Košiciach a tiež na Orave. Predstavitelia ÚNAS dali vláde ultimátum na stretnutie. Ak by sa vláda s predstaviteľmi ÚNAS nestretla dnes do 12. hodiny pristúpili by úplnej blokáde.

S predstaviteľmi ÚNAS sa dnes stretol minister financií Ladislav Kamenický.

Na rokovaniach sa zúčastnili aj predstavitelia Združenia cestných dopravcov SR Česmad Slovakia. To má však mierne odlišný názor na potreby dopravcov. Rovnako navrhuje riešiť vysoké daňové zaťaženie dopravcov avšak komplexnou zmenou legislatívy a nie jednorazovou úpravou.

Minulý týždeň sme poslali otvorený list na Ministerstvo financií SR so žiadosťou o rokovanie s ministrom financií L….

Uverejnil používateľ ČESMAD Slovakia Streda 8. januára 2020

Sekeru zatnú hlboko

Ministerstvo financií už vyčíslilo náklady na požiadavky združenia Únie autodopravcov Slovenska ak by prišlo k zníženiu cestnej dane o 50%. Dopravcovia by tak zaťali sekeru poriadne hlboko a už tak deravý rozpočet by prišiel o nemalú sumu.

Ministerstvo financií odhaduje, že zníženie cestnej dane by vyšlo štátnu kasu na 35 miliónov eur. V konečnom dôsledky by však úspora pre bežných občanov bolo nulová a peniaze by skončili v rukách dopravcov.

Navyše keď sa niekde zoberie inde sa musí pridať. Ministerstvo by tak museli výpadok 35 miliónov nejakým spôsobom zaplátať. Najjednoduchšie je potom zvýšenie iných daní aby vykompenzovalo výpadok cestnej dane. V konečnom dôsledku sa tak na prípadné zníženie cestnej dane poskladajú všetci.

Druhou možnosťou je chýbajúce peniaze si jednoducho požičať. Čo však znamená zvýšenie štátneho dlho na ktorého splácaní sa podieľame všetci. Navyše peniaze si štát nepožičiava zadarmo a tak by sa tvorili aj ďalšie náklady na splátky úrokov.

Zmena zákona

Ministerstvo financií a ÚNAS sa však dnes nedohodli. Jedným z dôvodov je aj fakt, že Kamenický nemôže sľúbiť niečo na čo nemá žiadny vplyv.

Zníženie cestnej dane totiž vyžaduje jednu podstatnú maličkosť – zmenu zákona. Na to zrejme ÚNAS trocha pri svojej snahe vyjednať čo najlepšie podmienky zabudol. Zmena zákona si vyžaduje schválenie v Národnej rade SR a navyše zákon by musela podpísať aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Do volieb je nepravdepodobné, že by sa politici do takejto zmeny púšťali s radosťou. Mnohým politikom je totiž veľmi dobre jasné, že výpadok na jednej strane sa bude musieť kompenzovať zvýšením príjmu na strane druhej.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu