Viac

  Slovenských vojakov z Iraku premiestnili

  Slovenských vojakov, ktorí boli členmi výcvikovej misie NATO premiestnili z Iraku do inej krajiny. Informoval o tom Peter Pellegrini. Pritom cez víkend chcel slovenských vojakov zachraňovať hlavne Andrej Danko cez Facebook.

  “Vzhľadom na aktuálnu situáciu v Iraku, ktorá viedla k pozastaveniu aktivít výcvikovej misie NATO, prebehla dočasná relokácia siedmich slovenských vojakov mimo územia Iraku v súlade s bezpečnostnými pravidlami,” uvádza sa v stanovisku predsedu vlády Petra Pellegriniho. Následné kroky budú podľa ÚV realizované po konzultácii so spojencami.

  SLOVENSKÍ VOJACI SÚ MIMO IRAKUSlovenskí vojaci z výcvikovej misie v Iraku boli dočasne premiestnení do inej krajiny….

  Uverejnil používateľ Peter Pellegrini Utorok 7. januára 2020

  Premiér avizoval možný presun vojakov už v pondelok (6. 1.), keď tlmočil stanovisko veľvyslancov členských krajín NATO. Vtedy avizoval, že všetci príslušníci výcvikovej misie sú v bezpečí.

  „Ministerstvo obrany SR je o celej aktivite informované a celú situáciu monitoruje. Slovenskí vojaci sú aktuálne v poriadku a plnia úlohy v súlade s rozhodnutím velenia misie. Rezort je v pravidelnom kontakte s veliteľom slovenských vojakov. Z bezpečnostných dôvodov nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ uviedlo k situácii Ministerstvo obrany SR.

  Viac o konflikte v Iraku a Iráne sa dočítate aj v našich článkoch:

  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu