0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Pre protest ÚNAS mešká MHD v Bratislave aj hodinu

Únia autodopravcov Slovenska (ÚNAS) sa dnes rozhodla zorganizovať štrajk, ktorý znepríjemnil život hlavne Bratislavčanom. ÚNAS si tak za rukojemníkov zobral bežných občanov.

Bratislavský dopravný podnik na svojej stránke a tiež na sociálnej sieti Facebook informuje o narastajúcom meškaní spojov. Niektoré môžu meškať aj viac ako hodinu!

„Po 15:00 postupne narastá meškanie vozidiel MHD v súvislosti so zhusťujúcou sa premávkou a protestom autodopravcov. Nákladné vozidlá protestujúcich sú odstavené na Rožňavskej a premávka je presmerovaná do okolitých ulíc. Meškania na linkách 53, 61, 65, 96, 204 a 205 dosahuje po 17:00 až 60 minút. Za nepríjemnosti pri cestovaní sa ospravedlňujeme,“ uvádza Dopravný podnik Bratislava na svojej stránke.

🚨 ‪V súvislosti s protestom autodopravcov meškajú v tejto chvíli (16:55) linky 53, 61, 63, 65, 96, 204 a 205 až do 40 minút. ‬

Uverejnil používateľ Dopravný podnik Bratislava Utorok 7. januára 2020

Problémy však nemá len MHD. V kolónach stoja aj ostatní vodiči a cesta domov z práce sa im tak môže predĺžiť aj o hodinu.

Pripomeňme len, že ÚNAS má pomerne prehnané a nereálne požiadavky. Chce znížiť cestnú dať o 50% a pozastaviť výber mýta a tiež platieb za diaľničnú známku. Tie sa však pritom nijako autodopravcov netýkajú, diaľničné známky platia len majitelia áut do 3,5 tony.

Téme sme sa podrobne venovali vo včerajšom článku, kde sme upozornili aj na fakt, že pre obe zmeny by sa musel meniť zákon. To je takto pred voľbami veľmi nepravdepodobné. Ide tak o zbytočný krok, ktorý skomplikoval bežným ľuďom cestu do práce aj z práce.  

18:48  „Upozorňujeme vodičov, že na vjazde do Bratislavy na úrovni Zlatých pieskov ako aj na Vajnorskej, Galvaniho, Rožnavskej ulici a starej Seneckej ceste sa v súvislosti so štrajkom autodopravcov aktuálne tvoria rozsiahle kolóny,“ upozornila na sociálnej sieti Facebook polícia.

AK NECHCETE STÁŤ V KOLÓNACH, TÝMTO ÚSEKOM SA AKTUÁLNE RADŠEJ VYHNITEUpozorňujeme vodičov, že na vjazde do Bratislavy…

Uverejnil používateľ Polícia SR – Bratislavský kraj Utorok 7. januára 2020
Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu