0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Trump opäť hrozil Iránu. Chce ničiť ich pamiatky

Americký prezident Donald Trump stupňuje hrozby proti Iránu. Dôvodom je zrejme obava z iránskej odpaly za zabitie jedného z iránskych generálov.

Na palube lietadla Air Force One novinárom povedal, že USA sú pripravené zaútočiť aj na iránske pamiatky.

„Oni môžu zabíjať našich občanov? Oni môžu mrzačiť a mučiť našich občanov? Oni môžu vyhadzovať našich občanov do vzduchu? A my nesmieme siahnuť na ich pamiatky? Takto to nefunguje,“ povedal Trump novinárom počas letu.

Problémom však je, že mnohé iránske pamiatky sú na zozname svetového dedičstva UNESCO. Ak by Trump nariadil zničenie niektorej z týchto pamiatok mohol by skončiť pred súdom. Poškodenie týchto pamiatok je totiž trestné.

Trump hrozil Iránu aj včera kedy odkázal Iránu, že USA majú na muške 52 cieľov. Aj tieto hrozby však zvyšujú napätie na Blízkom východe.

Navyše aj samotné zneškodnenie Sulejmáního vyvoláva mnoho otázok. Podľa expertky OSN na ľudské práva mohli pri tom USA porušiť medzinárodné právo.

Iracký parlament včera schváli rezolúciu podľa ktorej by mali krajinu opustiť všetci zahraniční vojaci. Návrat zrejme tak čaká aj slovenských vojakov avšak nie na základe tlaku, ktorý vyvíjal na premiéra Andrej Danko.

Odporúčame tiež:

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu