More

  Danko neuspel. Vojaci v Iraku zatiaľ ostávajú

  Sedem slovenských vojakov zatiaľ v Iraku ostáva. Ich prípadná evakuácia by podľa premiéra Petra Pellegriniho bola veľkým rizikom.

  Po stretnutí Bezpečnostnej rady SR to potvrdil premiér Peter Pellegrini na Facebooku. Premiér zopakoval, že situáciu vyhodnocujú.

  PO STRETNUTÍ S PREDSTAVITEĽMI BEZPEČNOSTNÝCH ZLOŽIEKBrífing po stretnutí s najvyššími predstaviteľmi bezpečnostných zložiek.

  Uverejnil používateľ Peter Pellegrini Nedeľa 5. januára 2020

  „Dnes som sa stretol s najvyššími predstaviteľmi bezpečnostných zložiek štátu. Vyhodnotili sme aktuálnu situáciu v súvislosti s pôsobením našich vojakov na misii v Iraku. Chcem zdôrazniť, že odmietam miešanie kompetencií ústavných činiteľov a prijímam zodpovedné rozhodnutia na báze reálnych faktov a nie dojmov a pocitov. Konzultoval som situáciu aj s premiérmi okolitých krajín a sme pripravení prijať zodpovedné rozhodnutia po zajtrajšom zasadnutí Rady NATO,“ uviedol na Facebooku premiér Peter Pellegrini.

  O NAŠICH VOJAKOCH V IRAKU ROZHODUJME ZODPOVEDNEDnes som sa stretol s najvyššími predstaviteľmi bezpečnostných zložiek…

  Uverejnil používateľ Peter Pellegrini Nedeľa 5. januára 2020

  Pellegrini tým zrejme nepriamo narážal na Andreja Danka, ktorý premiéra vyzval „aby nebol zbabelec“ a okamžite zabezpečil evakuáciu slovenských vojakov z Iraku.

  Vojaci sa však v súčasnosti nachádzajú asi 25 kilometrov od letiska. Ich prípadný presun na letisko by tak bol oveľa väčším rizikom ako fakt, že ostávajú na základni.

  VYZÝVAM, ABY PREDSEDA VLÁDY NEBOL ZBABELEC A KONAL A POSLAL LIETADLO PRE NAŠICH VOJAKOV. 🛫🇸🇰🛬 📣Prosím nečakajme na to,…

  Uverejnil používateľ Andrej Danko Sobota 4. januára 2020

  Napätie v Iraku sa vystupňovalo po tom ako americká armáda na príkaz prezidenta Donalda Trumpa zaútočila a zabila iránskeho generála Sulejmáního.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu