More

  Samsung Galaxy Note10 lite: keď sa chcete zbaviť starých súčiastok

  Juhokórejská jednotka predstavila ďalšie dve zariadenia z modelového radu S10. Nový S10 lite a Note10 lite však nie sú tak úplne odľahčenými modelmi ako napovedá meno.

  Samsung už tak pomerne neprehľadné portfólio ešte viac skomplikoval. Dnes totiž predstavil dvojicu nových smartfónov – Galaxy S10 lite a Galaxy Note10 lite. Ak čakáte, že ide iba o „odľahčené“ verzie vlajkových lodí, tak sa mýlite.

  Rozmerný displej

  Poďme sa pozrieť na model Galaxy Note10 lite. Modelu Galaxy S10 lite sa venujeme v samostatnom článku. S10 lite bude mať rozmery 163,7 × 76,1 × 8,7 mm a ručička váh sa zastavila až na 199 gramoch. Je to daň za stylus, ktorým môžete model Note10 lite ovládať.

  V prípade modelu Note10 lite ide o rovnaký displej ako má S10 lite. Uhlopriečka displeja je 6,7 palca a ide o Super AMOLED plus displej. Nič svetoborné nečkajte – to plus označuje iba fakt, že displej je tenší. Vystačiť si budete musieť z bláznivým rozlíšením 2400 × 1080 bodov. Jediným rozdielom je, že nie displej nie je certifikovaný ako HDR10+.

  To, že aj model Note10 lite tak úplne nepatrí ku svojim bratom z radu Note10 dokazuje aj prítomnosť 3,5 mm jacku pre pripojenie klasických slúchadiel. Samsung však nezabudol ani na stylus, ktorým je možné ovládať niektoré funkcie telefónu aj na diaľku.

  Staré vnútornosti

  Model S10 lite je veľmi dobre vybaveným zariadením a vo výbave napríklad nechýba vlajkový procesor z minulého roku. V prípade modelu Note10 lite je to už trocha horšie. Pripadá nám to tak, že Samsungu sa na sklade váľali nejaké nevyužité súčiastky z minulých rokoch tak z nich pozliepal nový smartfón.

  Hnacím motorom je totiž procesor Exynos 9810. A práve tento procesor poháňal smartfóny S9 a Note 9. Teda dva roky staré zariadenia. Takže v prípade modelu Note10 lite Samsung šetril trocha viac ako v prípade S10 lite.

  Aj model Note10 ponúkne RAM s kapacitou 8 alebo 6 GB. Interná pamäť bude mať kapacitu 128 GB a podporované budú aj pamäťové karty.

  Aj tu bude trojka

  Čo sa týka fotoaparátu tak sa žiadne veľké prekvapenie nekoná. Ostáva aj odporný priestrel displeja v ktorom sa ukrýva 32 selfie kamera. Podobným neduhom trpia aj starší bratia z radu Note10.

  Aj v prípade modelu Note10 na zadnej strane nájdeme trojicu fotoaparátov. Všetky tri čipy majú identické rozlíšenie 12 MPx. Hlavný opticky stabilizovaný senzor má 12 Mpx objektív so svetelnosťou f/1.7. Sekundárny fotoaparát disponuje teleobjektívom so svetelnosťou f/2.4 a tretí je ultraširokouhlý so svetelnosťou f/2.2.

  A samozrejme nechýba ani ohyzdný čierny obdĺžnik spolu s LEDkou. Samsung sa opäť viditeľne inšpiroval konkurenčným iPhonom 11 Pro, ktorý trpí rovnakým neduhom v podobe odporne vyzerajúceho hlavného fotoaparátu.

  Keď sa chcete zbaviť starého

  Čím môže byť teda model Note10 lite vlastne zaujímavým? Samsung do neho osadil dva roky starý čip, žiadne prevratné inovácie neprináša a napríklad v prípade fotoaparátu postupovali dizajnéri štýlom CTRL+C a CTRL-V.

  Novinka môže zaujať cenou – zariadenie so stylusom totiž získate za 599 eur. No otázne je či viete stylus využiť. Ak by aj nie, tak ide o veľmi príjemnú cenu aj keď nemáte v ruke ten najnovší hardware. Nevýhodou starých procesorov môže byť iba horšie výdrž batérie avšak po výkonnostnej stránke vám chýbať nič nebude.

  Stále však máme pocit, že model Note10 lite nie je ničím iným ako snahou Samsungu zbaviť sa starých súčiastok. Dizajnovo sa síce predná strana a hranaté tvary podobajú na líniu Note avšak keď sa na telefón pozrieme zo zadnej strany. Rozhodne nezapadá do línie Note10.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu