0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

ÚNAS skomplikuje začiatok pracovného týždňa. Ohlásila štrajk

Únia autodopravcov Slovenska sa rozhodla spríjemniť obyvateľom hlavného mesta začiatok prvého riadneho pracovného týždňa tohto roka.

Dopravcovia totiž 29. decembra schváli štrajk počas, ktorého sa chystajú zablokovať jednu z dôležitých križovatiek v Bratislave. Doprava v Bratislave tak môže skolabovať.

Ak by totiž v tomto čase došlo napríklad k havárii na niektorej z ďalších príjazdových ciest do Bratislavy alebo by začalo snežiť, môže to znamenať kolaps dopravy.

Problémom bude už aj samotný fakt, že dopravcovia sa rozhodli štrajk zorganizovať v čase kedy sa budú do Bratislavy vracať študenti po vianočných prázdninách.

Od desiatej

Od 10.00 hod dňa 07.01.2019 (utorok) do odvolania bude prebiehať zhromaždenie únie autodopravcov Slovenska.

„Policajti budú aj prípade tohto ohláseného zhromaždenia zabezpečovať ochranu života, zdravia, majetku občanov, ako aj bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky,“ uviedla polícia na sociálnej sieti Facebook.  

Zhromaždenie sa dotkne predovšetkým dopravy v Bratislave a to počas posledného dňa prázdnin, kedy sa očakáva príchod oddychujúcich a pracujúcich naspäť do Bratislavy.

Už na Zlatých

Autodopravcovia sa majú zhromaždiť na diaľničnom obchvate na úrovni Zlatých Pieskov, odkiaľ sa presunú po Ivánskej ceste a Galvaniho ulici na Rožňavskú ulicu.

Tam dôjde k zablokovaniu dopravy od križovatky Rožňavskej s Turbínovou ulicou, po križovatku Rožňavskej s Tomášikovou ulicou.

Prejazd uvedeným úsekom bude umožnený iba prostriedkom mestskej hromadnej dopravy.

Využite obchádzky

Z uvedeného dôvodu polícia vyzýva vodičov, aby sa uvedenému úseku vyhli a na prejazd využili alternatívne trasy a to Vajnorskú, Ružinovskú ulicu a Trnavskú cestu (pozdĺž Martinského cintorína).

Dopravní policajti budú v cestnej premávke monitorovať a podľa jej vývoja budú operatívne reagovať a usmerňovať premávku.

„Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave účastníkov cestnej premávky touto cestou žiada, aby pri prejazde uvedenými úsekmi zvýšili pozornosť a rešpektovali pokyny polície,“ uvádza polícia na sociálnej sieti Facebook.

Nereálne požiadavky

Dopravcovia na sociálnej sieti Facebook zverejnili aj svoje požiadavky. Tie sú už na prvý pohľad nereálne a navyše by znamenali priam pohramu v už tak napätom štátnom rozpočte.

Jednou z požiadaviek Únie autodopravcov Slovenska je zníženie cestnej dane o 50%. Druhou je potom pozastavenie výberu mýta kým sa nevyrieši správa NKÚ, ktorá skonštatovala chyby pri jeho výbere.

„Autodopravcovia ostatné tri roky prosili, argumentovali a žiadali o nápravu a vytvorenie dôstojného podnikateľského prostredia, aj premiéra Fica, aj premiéra Pellegríniho, aj ministerstvo dopravy a výstavy, aj ministerstvo financií, žiaľ bezvýsledne,“ uvádza sa v stanovisku Únie autodopravcov Slovenska na Facebooku.

Tlačová Správa UNAS Dnešné mohutné stretnutie autodopravcov v Hornom Hričove jednomyseľne rozhodlo *zorganizovať…

Uverejnil používateľ Únia autodopravcov Slovenska – UNAS Nedeľa 29. decembra 2019
Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu