Viac

  Koniec roka končil na cestách tragicky. Nový začali opilci za volantom

  • Na konci roka na cestách vyhasli tri ľudské životy.
  • Už v prvé hodiny roka 2020 spôsobili opilci niekoľko dopravných nehôd.
  • Policajti navyše počas silvestrovskej noci zadržali aj niekoľko opitých vodičov.

  To, že Slováci sú zrejme absolútne nepoučiteľní dokazuje polícia na sociálnej sietí Facebook. Už pol hodinu po polnoci totiž opitý vodič spôsobil dopravnú nehodu.

  K prvej dopravenej nehode pritom prišlo iba pol hodinu po polnoci v obci Špačince. Policajti tu načapali vodiča, ktorý sedel pod vplyvom alkoholu v naštartovanom a nabúranom aute.

  Policajtom sa priznal, že šoféroval a aj havaroval. Odmietol však vykonať dychovú skúšku, preto bol predvedený na políciu, kde je realizovaný za ohrozenie pod vplyvom návykovej´ latky, tak, ako keby nafúkal nad 1 promile.

  Dva krát Hlohovec

  To však nebola jediná dopravná nehoda. K ďalšej prišlo v Hlohovci a pre zmenu vodič zasa z miesta nehody ušiel. Pri nehode narazila Škoda Octavia do pouličného osvetlenia a aby toho nebolo málo tak sa vodič trafil aj do zaparkovaného VW Polo.

  Polícia po vodičovi, ktorý z miesta nehody ušiel pátra. Okrem mastnej pokuty príde vodič pravdepodobne o vodičský preukaz a možno si posedí aj v base.

  A do tretice zasa alkohol a zasa Hlohovec. Dopravnú nehodu spôsobil 26-ročný vodič, ktorý narazil do zaparkovaného auta a následne ešte aj do bytovky. Aj v tomto prípade úradoval alkohol. Policajti vodičovi v dychu namerali 2,15 promile a vodič skončil v rukách polície a v policajnej cele.

  Chytili než spôsobili nehodu

  Policajtom v Trnavskom kraji počas silvestrovskej noci išla karta a na opilcov za volantom mali zrejme šťastie. Pred pol treťou zastavili dopravní policajti na ceste v obci Čáčov v okrese Senica 36-ročného vodiča auta. Triezvi nebol a pri dychovej skúške nafúkal 1,46 promile. V ďalšej opitej jazde mu zabránili a presunuli ho do bezpečia policajnej stanice.

  Pod vplyvom alkoholu však prichytili troch vodičov policajti aj v Bratislave. Aj v týchto prípadoch ich však policajti chytili skorej než spôsobili dopravnú nehodu pri ktorej by vyhasol ďalší ľudský život.

  Vodiči si zrejme neuvedomujú akému riziku vystavujú seba a hlavne ostatných v prípade, keď sadnú za volant pod vplyvom alkoholu.

  Tragický koniec roka

  Rok na slovenských cestách skončil navyše mimoriadne tragicky. Na cestách opäť zbytočne vyhasínali ľudské životy. K prvej tragickej nehode došlo v okrese Trebišov.

  84-ročnú chodkyňu v tmavom oblečení krátko po 17. hodine zrazilo auto, ktoré ju po náraze odhodilo na protiidúci Citroen. Chodkyňa zraneniam podľahla. Pritom možno stačilo mať na sebe reflexné prvky aby ju vodiči na ceste videli.

  Smrť však na cestách kosila aj o dve hodiny neskôr. V okrese Revúca zrazil iba 21-ročný vodič dvoch chodcov. Tí na mieste zomreli. Do smutnej štatistiky slovenských ciest tak posledný deň roka pribudli tri obete.

  Chodci by nemali zabúdať, že v ich povinnej výbave by mali byť vždy reflexné prvky. Tie stoja pár centov a dokážu zachrániť to najcennejšie, život.

  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu