0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Hasiči na Silvestra a počas noci zasahovali až 138 krát. Viac ako minulý rok

Prehľad výjazdov hasičov počas Silvestra 2019 zverejnili hasiči na svojej stránke na sociálnej sieti Facebook. Oproti minulému roku počet výjazdov stúpol.

Aj napriek varovaniam hasičov a policajtov sa počet výjazdov hasičov na Silvestra a počas noci oproti minulému roku zvýšil. Opäť boli najčastejším dôvodov výjazdu hasičov požiare spôsobené zábavnou pyrotechnikou.

Hasiči absolvovali počas Silvestra až do dnešného rána do 7.00 hodiny až 138 výjazdov. Najčastejšie zasahovali pri požiaroch, a to rovných 100 krát, k technickým udalostiam rôzneho charakteru boli vyslaní 34 krát. Pričom z toho zasahovali pri až pri 15 dopravných nehodách a pri ekologickej udalosti zasahovali celkovo 4krát.

Z celkového počtu požiarov bolo až 56 spôsobených zábavnou pyrotechnikou, pričom najviac takýchto požiarov vzniklo v Bratislavskom a Trnavskom kraji. V Bratislavskom kraji museli kvôli zábavnej pyrotechnike zasahovať hasiči až 19 krát a v Trnavskom kraji až 11 krát.

Oproti minulému roku stúpol počet požiarov. Oproti minulému roku stúpol počet zásahov u požiarov až o 19 prípadov avšak naopak klesol počet výjazdov k technickým udalostiam, a to o 14 prípadov. Počet požiarov spôsobených zábavnou pyrotechnikou však výrazne stúpol. Počet požiarov spôsobených zábavnou pyrotechnikou stúpol o 17 prípadov.

Celkom pri všetkých spomínaných udalostiach zasahovalo 234 hasičov. Našťastie sa však požiare zaobišli bez obetí na životoch. To sa však nedá povedať o dopravných nehodách. Aj na konci roka totiž smrť kosila na cestách. V okrese Revúca ešte v posledný deň roka vyhasol život dvoch chodcov pri dopravnej nehode.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu