0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Zoltán Andruskó sa dohodol na 10. Súd žiada 15 rokov

Dnes prebieha pojednávanie v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Súd má rozhodnúť či akceptuje dohodu o vine a treste pre obžalovaného Zoltána Andruskóa.

Andruskó sa dohodol s prokurátorom na treste 10 rokov a pri vyšetrovaní spolupracoval. Sudkyňa Pamela Záleská však s dohodou o dĺžke trestu nesúhlasí. Podľa sudkyňe by bol trest 10 rokov nespravodlivý aj keď samotný čin už nevráti späť. Na verjenom pojednávaní vyhlásila, že súd neakceptuje trest nižší ako 15 rokov.

„Povinnosťou súdu je skúmať dohodu aj z hľadiska spravodlivosti a v prejednávanej veci súd zastáva názor, že dohoda v predloženom znení je spravodlivá len pre obvineného,“ povedala sudkyňa Záleská počas verejného pojednávania.

Prokurátor obhajoval dohodnutú výšku trestu aj tým, že Zoltán Andruskó po zadržaní s vyšetrovateľmi spolupracoval. To však sudkyni ako dôvod nestačí.

„Súd uvádza, že modifikácia trestu o rok alebo o dva nezodpovedá predstavám súdu. To, čo sa súdu v danej veci môže javiť ako spravodlivé je trest odňatia slobody vo výmere 15 rokov,” vyhlásila sudkyňa Pamela Záleská, ktorá ako predsedníčka senátu rozhoduje o treste pre Andruskóa.

Andruskó požiadal o prerušenie verejného pojednávania aby sa mohol poradiť so svojou právničkou. Sudkyňa pojednávanie prerušila a Andruskóa odviedli policajti v putách, s kuklou na hlave a oblečeného v nepriestrelnej veste.

„Obvinený Zoltán Andruskó zobchodoval ľudský život, teda predal hodnotu, ktorú trestný zákon vysoko chráni, spôsobil tým neodstrániteľný následok a teda je úplne zrejmé, že žiadny uložený trest nebude spôsobilý napraviť spôsobenú smrť. Následne obvinený zobchodoval aj trest, ktorý mu reálne hrozí,” uviedla sudkyňa Záleská ešte pred prerušením pojednávania.

Ján
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu