Viac

  Boeing mení vedenie. Generálny riaditeľ končí

  Po tom ako naplno prepukol škandál ohľadom poruchových lietadiel Boeing 737 Max pristúpil americký výrobca lietadiel k radikálnej zmene.

  Boeing v pondelok oznámil zmenu vo vedení spoločnosti. Z pozície generálneho riaditeľa odchádza Dennis Muilenburg. Odvolalo ho predstavenstvo.

  Výmene generálneho riaditeľa zrejme súvisí práve s packaným modelom 737 Max. Po dvoch leteckých katastrofách pri ktorých zomrelo 346 ľudí, došlo k zastaveniu letov problémových lietadiel 737 Max.

  Boeing až pod tlakom dôkazov priznal, že o chybe, ktorá sa zrejme podpísala pod nehodu, vedel už niekoľko mesiacov pred prvou nehodou.

  Namiesto aby však lietadla odstavil tak pilotom pridal iba návod ako majú v prípade prejavenia chyby postupovať.

  Zmena vo vedení

  Boeing tak pred Vianocami pristúpil k výmene generálneho riaditeľa. Novým generálnym riaditeľom sa stane doterajší predseda predstavenstva – David Calhoun.

  Na jeho uvoľnené miesto v predstavenstve postúpi Lawrence Kellner. Ten šéfoval napríklad leteckej spoločnosti Continental Airlines.

  Boeing sa podľa vyjadrenia v tlačovej správe snaží aj výmenou vedenia stabilizovať situáciu. Boeingu totiž výrazne klesli objednávky a spoločnosť zrejme ešte čakajú nemalé náklady v súvislosti so súdnymi spormi po obetiach dvoch leteckých katastrof.

  Vrátia sa?

  Po odstavení problematických strojov Boeing 737 Max mnohé letecké spoločnosti dúfali v ich skorý návrat. To sa však nestalo. Lietadlá sú na zemi už niekoľko mesiacov a nič zatiaľ nenasvedčuje tomu, že by sa rýchlo vrátili do prevádzky.

  Niektoré letecké spoločnosti nepočítajú s návratom problematických lietadiel skorej ako v polovici budúceho roka. Navyše je otázne či nimi budú chcieť pasažieri lietať.

  Nový šéf Boeingu to tak nebude mať jednoduché. Bude musieť napraviť pošramotenú povesť Boeingu a navyše bude musieť vyriešiť aj stratenú dôveru zákazníkov. Mnohé letecké spoločnosti totiž zrušili objednávky na stroje amerického výrobcu a nové lietadlá radšej objednali u konkurenčného Airbusu.

  Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu