Viac

  Sutiny zo zbúraného paneláku v Prešove budú triediť

  Mesto Prešov dnes na sociálnej sieti Facebook potvrdilo, že zatiaľ nebudú odvážať sutiny zo zbúraného paneláku. Chcú najprv nájsť vhodnú skládku na triedenie sutín.

  Česká firma začala z demoláciou výbuchom plynu a následného požiaru poškodeného paneláka v pondelok. V stredu už z 12. poschodového domu ostalo iba päť najnižších podlaží.

  Mesto Prešov informovalo, že konečné odstránenie paneláku už zabezpečí iná firma, keďže na to nepotrebuje žiadne špeciálne mechanizmy.

  Mesto zároveň informovalo, že zatiaľ zo zbúraniska nebudú odvážať sutiny. Mesto chce najprv nájsť vhodnú skládku na ktorej by zrealizovalo aj vytriedenie sutín. Mesto sa snaží zo sutín zachrániť osobné veci obyvateľov zdemolovaného bytového domu.

  „Odvoz a uskladnenie sutín z Mukačevskej ulice č. 7 sa dnes nebude realizovať. Na mieste ešte pokračujú záchranné práce a priestor naďalej zostáva pod dohľadom polície. V čo najkratšom čase bude určená vhodná skládka, kde sa budú postupne vyvážať všetky sutiny z bytového domu č. 7. Na tejto skládke bude zabezpečené vytriedenie predmetov a osobných vecí obyvateľov Mukačevskej č. 7,“ uvidelo mesto Prešov na oficiálnej stránke mesta na sociálnej sieti Facebook.

  Mesto Prešov zároveň potvrdilo, že mimoriadna situácia v Prešove potrvá, až kým nebudú ukončené záchranné práce a kým nepominú všetky okolnosti ohrozujúce život a zdravie občanov.

  Viac o tragédii v Prešove sa dočítate v našich článkoch:

  Ján
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu