0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Začína sa asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici v Prešove

Špecializovaná stavebná firma z Českej republiky stanovila predpokladaný čas začiatku asanácie bytového domu č. 7 na Mukačevskej ulici v pondelok 16.12.2019 približne o 8:30.


  • V Prešove sa začali demolačné práce na poškodenom bytovom dome.
  • Demolácia si opäť vyžiadala evakuáciu obyvateľov okolitých bytových domov.
  • Nezvestnú ženu, ktorá zrejme pri výbuchu zomrela sa zatiaľ nepodarilo nájsť.

S asanáciou sa však začalo neskôr pre hmlu v Prešove. Pri asanácii bytového domu, ktorý zdemoloval výbuch plynu, použijú špeciálnu techniku.

Zatiaľ štyri

Zdevastovanú bytovku budú likvidovať pomocou špeciálneho stroja so 68 metrovým ramenom. Nepôjde však o klasickú demoláciu, ale o záchranné práce za účelom odstránenia následkov výbuchu a požiaru.

Pracovníci špecializovanej stavebnej firmy chcú od začiatku postupovať obzvlášť opatrne, nakoľko ide o likvidáciu budovy, ktorá je značne poškodená.

Obyvatelia Mukačevskej ulice z vchodov č. 3, 5, 9, 11 a 13 sa z dôvodu bezpečnosti počas asanačných prác nemôžu zdržiavať vo svojich bytoch.

V pondelok 16.12.2019 do 8:00 preto všetci ľudia žijúci v týchto vchodoch musia opustiť svoje byty. Presné pokyny nájdu obyvatelia Mukačevskej ulice aj na vchodových dverách do svojich bytových domov, na web stránke mesta Prešov a na web stránke spoločnosti Spravbytkomfort. Na dodržiavanie týchto pokynov budú dohliadať príslušníci mestskej polície.

Záchytným miestom pre ľudí, ktorí cez deň nemajú kam ísť, bude Denné centrum Družba na Sídlisku III. Obyvatelia vchodov č. 3, 5, 11 a 13 sa môžu od 17:00 vracať späť do svojich bytov.

Tieto pokyny platia pre pondelok 16.12.2019 a utorok 17.12.2019. Ďalšie pokyny pre obyvateľov Mukačevskej ulice týkajúce sa nasledujúcich dní budú priebežne aktualizované na uvedených web stránkach.

Aj záchranári

Od začiatku asanačných prác budú v pohotovosti záchranári a pracovníci elektrární aj plynární, ktorí sa budú nachádzať v dostupnej vzdialenosti od bytového domu č. 7 a budú pripravení v prípade potreby zasiahnuť.

Polícia SR žiada všetkých obyvateľov mesta Prešov, aby nevstupovali na strechy budov za účelom pozorovania, dokumentovania, fotografovania alebo nakrúcania priebehu asanačných prác na bytovom dome č. 7 na Mukačevskej ulici. Priestor bude monitorovaný policajným dronom.

Aj prezidentka

„Moja prvá cesta po vyzdravení smerovala do Prešova. Celý týždeň som bola v kontakte s pani primátorkou a zaujímala som sa o aktuálnu situáciu. Dnes som sa stretla s vedením mesta a konštatujem, že mesto naozaj odvádza profesionálny výkon. Stretla som sa aj s ľuďmi, ktorí sú buď pozostalí po zomrelých alebo ľudia, ktorí prišli o svoje domovy. Bolo to emocionálne a silné stretnutie, pretože situáciu, ktorú prežili oni, si ťažko vieme predstaviť. Bola som sa poďakovať aj príslušníkom hasičského zboru a záchranných zložiek, pretože odviedli naozaj skvelú prácu, nasadili vlastné životy, aby zachránili mnoho ľudí. Táto skúsenosť, ktorá bola tragická a veľmi ťažká pre celé Slovensko, ukázala, že samospráva je schopná takúto situáciu riešiť, a zároveň to ukázalo obrovskú vlnu solidarity po celom Slovensku. Je to symbol a znak toho, že ľudia na Slovensku sú prajní, dokážu sa zmobilizovať a byť súcitní, keď sa stane tragédia,” uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová po návšteve Prešova.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu