0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Šesť mŕtvych a traja zranení. To je bilancia šialeného strelca v Ostrave

Šialený strelec v ostravskej nemocnici zabil 6 ľudí a ďalších troch zranil. Z miesta ušiel a keď ho dolapili policajti tak spáchal samovraždu.


  • Vražedné vyčíňanie šialeného strelca stálo život 6 ľudí. Traja boli zranení, dva ťažko.
  • Polícia strelca dolapila. Ten spáchal samovraždu a pred zásahom policajtov sa zastrelil.
  • Útočníkom je 42-ročný Ctirad Vitásek. Motív streľby je nejasný.

Utorkové ráno v nemocnici v ostravskej Porube bolo mimoriadne tragické. Šialený strelec v nemocnici v jednej z čakárni zastrelil počas besnenia šesť ľudí a ďalších troch zranili. Dvaja sú pritom v kritickom stave.

K streľbe prišlo v utorok o 7. hodine ráno v jednej z čakární v nemocnici Ostrava – Poruba. Päť ľudí zomrelo priamo pri streľbe.

„Ďalší, šiesty človek umrel pri operácii na operačnej sále. Siedmy človek je po operácii, ale je vo vážnom stave a ešte sa operuje ôsmy človek,“ uviedol riaditeľ fakultnej nemocnice Jiří Havrlant.

Strelec po streľbe z miesta utiekol. Policajtom sa ho však podarilo rýchlo vypátrať vďaka kamerovým záznamom. Našli ho ako uniká v aute.

Zastrelil sa

Česká polícia o streľbe v nemocnici informovala na sociálnej sieti Twitter. Policajti najprv nevedeli kto bol útočníkom. Odhaliť sa ho podarilo práve vďaka kamerovým záznamom.

Polícia až neskôr informovala, že útok spáchal 42-ročný Ctirad Vitásek. Čo bolo presne motívom jeho besnenia nie je jasné. Niektoré zdroje uvádzajú, že motívom má byť jeho pomsta za mŕtvo narodené dieťa. Iné zdroje však tvrdia, že motívom by mohli byť aj jeho vlastné zdravotné problémy.

Vitásek sa zastrelil v momente keď na jeho autom letel policajný vrtuľník.

„Dolapili sme páchateľa streľby. 42-ročný muž sa pred zásahom polície strelil do hlavy, je mŕtvy,“ uviedla Polícia ČR na sociálnej sieti Twitter.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu