More

  Nezvestného po výbuchu v Prešove nenašli. Padli prvé obvinenia

  Po tragickom výbuchu plynu v paneláku v Prešove padli prvé obvinenia. Posledného nezvestného sa zatiaľ nepodarilo nájsť.  Výbuch plynu v bytovom dome v Prešove si vyžiadal najmenej sedem obetí. Jedna osoba je stále nezvestná a podľa informácií polície by sa zrejme mala nachádzať na zničenom 12. poschodí.

  Polícia však na sociálnej sieti Facebook informovala, že v prípade výbuchu plynu padli prvé obvinenia. Zadržané mali byť tri osoby.

  „V trestnej veci všeobecného ohrozenia v súvislosti s prípadom výbuchu obytného bloku v meste Prešov vzniesol krajský vyšetrovateľ obvinenie trom osobám a predložil prokuratúre podnet na ich väzobné stíhanie. Vyšetrovanie naďalej prebieha,“ uvádza v stanovisku polícia na sociálnej sieti Facebook.

  Stránka polície skolabovala

  Polícia zároveň na sociálnej sieti Facebook informovala, že dočasne vypla možnosť posielať správy priamo stránke polície. Polícia totiž nezvládala odpovedať na správy, ktoré jej používateľa Facebooku posielali.

  „Keďže sa naša tu zverejnená žiadosť o zníženie počtu odoslaných správ s rovnakým obsahom nestretla s pochopením, dočasne sme vypli možnosť posielania súkromných správ tejto stránke,“ uviedla polícia priamo na facebookovej stránke.

  „Naďalej platí, že akákoľvek trestná činnosť musí byť nahlásená buď na číslo 158 alebo osobne na najbližšom policajnom oddelení. V prípade nahlasovania trestnej činnosti sú dôležité dôkazy, ktoré nahlasovateľ poskytne a tiež jeho prípadná výpoveď, ktorej nutnosť zváži vyšetrovateľ,“ píše polícia v závere stanoviska na Facebooku.

  Video aj nenávistné statusy

  Polícia už rieši aj niektoré možné porušenia zákona v prípade výbuchu plynu v Prešove. Internetom sa šíri nenávistný status a tiež video, ktoré zachytáva pád jednej z obetí.

  NENÁVISTNÝM STATUSOM SA POLÍCIA ZAOBERÁMasovo nám neustále posielate tento screenshot. Môžeme potvrdiť, že špecialisti…

  Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Sobota 7. decembra 2019
  Milan
  Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu