0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Trump sa dopustil hrubého zneužitia moci

Výbor pre tajné služby Snemovne reprezentantov Kongresu USA zverejnil správu, ktorá môže byť základom impeachmentu na prezidenta Donalda Trumpa.

V správe výboru pre tajné služby amerického Kongresu sa podanie ústavnej žaloby a teda spustenie procesu impeachmentu, neodporúča.

V správe však zároveň výbor pre tajné služby Kongresu konštatuje, že sa americký prezident Donald Trump dopustil hrubého zneužitia moci aby sa znovu dostal do Bieleho domu.

„Prezident sa takéhoto konania dopustil v prospech svojho znovuzvolenia, aby poškodil volebné vyhliadky svojho politického protivníka a ovplyvnil nadchádzajúce prezidentské voľby vo svoj prospech,“ uvádza sa v správe výboru pre tajné služby.

Podľa správy sa Donald Trump dopustil nadradeniu svojich osobných a politických záujmov nad záujmami Spojených štátov.

„Donald Trump sa pokúsil narušiť integritu procesu voľby prezidenta a ohrozil národnú bezpečnosť USA,“ uvádza sa ďalej v správe výboru pre tajné služby.

Správa sa môže stať podkladom pre spustenie procesu impeachmentu Donalda Trumpa. Avšak aby prezidenta odvolali musí za odvolanie odhlasovať aj časť republikánov čo je však nepravdepodobné.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu