0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Poslanci prelomili prezidentkine veto. Schválili 50-dňové moratórium

Poslanci Národnej rady SR dnes prelomili veto prezidentky Zuzana Čaputovej a opätovne schváli zákon, ktorý na Slovensko prinesie cenzúru pred voľbami.

Poslancom Národnej rady SR sa na dnešnej schôdzi podarilo prelomiť veto prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá okrem iných zákonov, vrátila na prekovanie zákon zavádzajúci až 50-dňové moratórium.

Slovensko sa prijatím tohto zákona zaradí ku krajinám z diktátorským režimom či s režimami podporujúcimi cenzúru. Zakázané bude totiž zverejňovanie predvolebných prieskumov až 50-dní pred voľbami.

80 poslancov

Za nový zákon pritom hlasovalo až 80 poslancov. Proti návrhu sa postavila časť opozície a tiež vlády Most-Híd. Za zákon hlasovali všetci poslanci vládneho Smeru a SNS. Zákon však prešiel aj vďaka podpore extrémistickou stranou ĽSNS.

Okrem toho za zákon hlasovali aj traja odídenci zo Sme rodina okolo Petra Marčeka, traja bývalí poslanci ĽSNS a poslanec Eduard Adamčík z Mosta-Híd.

Napadne na súde

Prezidentka hneď po schválení kontroverzného zákona, ktorý zavedie cenzúru, informovala o podaní na Ústavný súd. Okrem podnetu na preskúmanie ústavnosti novely zákona, však zároveň požiada Ústavný súd o jej dočasné pozastavenie.

Podľa bývalého premiéra a predsedu strany Smer však prezidentka nepochopila politickú realitu. “Pani prezidentka má samozrejme oprávnenie sa obrátiť na ústavný súd, ale to je nepochopenie politickej reality,” povedal Robert Fico po schválení novely zákona.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu