Piatok: teploty do dvanásť a sneženie

Podobné články

Medzi rozsiahlou brázdou nízkeho tlaku vzduchu nad západnou Európou a tlakovou výšou nad východnou Európou k nám od juhu bude prúdiť relatívne teplý a vlhký vzduch.

Počas dnešnej noci bude oblačno až zamračené a na viacerých miestach sa treba pripraviť na dážď alebo mrholenie. Nad 1600 metrov sa treba dokonca pripraviť na sneženie. Ojedinele sa tiež môže objaviť nepríjemná hmla.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 5 až do 10 stupňov Celzia. Na Orave, v Liptove a na Spiši bude ešte chladnejšie a teplota sa miestami bude pohybovať len okolo 3 stupňov Celzia.

Fúkať bude v noci prevažne juhovýchodný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý môže v nárazoch na západe Slovenska dosiahnuť rýchlosť až 45 km/h. Vo východnej polovici Slovenska bude fúkať väčšinou slabý vietor.

Zamračené a sneženie

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku väčšinou zamračené až oblačno a ojedinele tiež hmlisto. Miestami a na strednom Slovensku spočiatku na mnohých miestach sa však treba pripraviť na dážď alebo mrholenie

Od približne 1600 metrov sa treba pripraviť na sneženie. Naďalej však bude teplo. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 7 až do 12 stupňov Celzia. Len na juhozápade však bude ojedinele aj teplejšie. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 2 stupňov Celzia.

Počas zajtrajšieho dna bude fúkať prevažne juhovýchodný vietor o rýchlosti do 20 km/h. Na západe Slovenska bude fúkať silnejší vietor o rýchlosti do 30 km/h, ktorý v nárazoch môže ojedinele zosilnieť až na 50 km/h. Na východe Slovenska bude fúkať väčšinou len slabý vietor.

Milanhttps://slobodnaeuropa.eu
Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál SlobodnaEuropa.eu ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Ďalšie články

Komentáre

Obľúbené články

Hasiči: postupovali sme správne a zachránili sme 39 ľudí

Ministerka vnútra Denisa Saková aj hasiči sa vyjadrili k zásahu pri výbuchu plynu v Prešove. Plyn v paneláku v Prešove vybuchol v piatok. Ešte ten deň...

Utorok: zamračené, hmly a s prehánkami

Cez našu oblasť postúpi smerom na východ v brázde nízkeho tlaku zvlnený studený front. Za ním sa k nám v chladnejšom vzduchu od...

Šesť mŕtvych a traja zranení. To je bilancia šialeného strelca v Ostrave

Šialený strelec v ostravskej nemocnici zabil 6 ľudí a ďalších troch zranil. Z miesta ušiel a keď ho dolapili policajti tak spáchal samovraždu. Vražedné...
Inzercia

Počasie

Bratislava
overcast clouds
4.6 ° C
6.7 °
3 °
93 %
4.1kmh
100 %
Ne
4 °
Po
9 °
Ut
13 °
St
14 °
Št
13 °