0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Brutálna vražda v bratislavskom prístave. Zomrela iba 34 ročná žena

Viaceré médiá uplynulé dni informujú o mŕtvej žene, ktorá bola nájdená ešte v pondelok 11. novembra v bratislavskom prístave.

Po príchode na miesto policajti zistili, že na uvedenom mieste sa nachádza žena s početnými zraneniami po celom tele. Privolaní záchranári sa ženu pokúsili oživiť, avšak bezúspešne.

Privolaný súdny lekár na mieste cudzie zavinenie nevylúčil ani nepotvrdil a pre zistenie presnej príčiny smrti bola nariadená pitva. Niektoré média však informovali, že žena zomrela pri prevoze do nemocnice.

Podľa zverejnených informácií však žena nebola iba napadnutá. Viaceré zdroje uvádzajú, že žena bola aj znásilnená. To však polícia zatiaľ nepotvrdila. K prípadu polícia poskytla iba minimum informácií.

Neinformovali

„Vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia. Na základe výberovej príslušnosti si dnes prípad následne prebral odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave,“ napísala polícia na sociálnej sieti Facebook.

Polícia tvrdí, že o tomto prípade nebolo možné verejnosť ani médiá skôr informovať. Podľa polície častokrát je pre vyšetrovanie vhodná taktika utajenosti, keď sa napríklad páchateľ trestného činu nedozvie z médií postup polície vo vyšetrovaní. Vďaka tomu môže podľa polície vyšetrovateľ dobehnúť náskok páchateľa a získať významné informácie.

„Na záver chceme ubezpečiť verejnosť, že ak by vyšetrovanie preukázalo, že je ohrozená verejnosť, táto informácia by bola okamžite zverejnená na sociálnych sieťach Policajného zboru a v médiách,“ uviedla polícia na sociálnej sieti Facebook.

Študentka a učiteľka

Podľa zverejnených informácií bola obeťou brutálnej vraždy Viola Macáková. Informáciu na svojom profile potvrdila aj Filozofická fakulta Univerzity Komenského, ktorú navštevovala.

„My, študenti a zamestnanci Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, sme s hlbokým zármutkom a zhrozením prijali správu o tragickom úmrtí Violy Macákovej, študentky 2. ročníka stredoeurópskych štúdií. Viola bola mladá žena, plná plánov a snov. Stala sa obeťou brutálneho násilia, bola zavraždená dňa 11. novembra 2019,“ uvádza sa na oficiálnom profile Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

VYHLÁSENIE FiF UK K VRAŽDE ŠTUDENTKY VIOLY MACÁKOVEJMy, študenti a zamestnanci Filozofickej fakulty Univerzity…

Uverejnil používateľ Filozofická fakulta UK v Bratislave Utorok 19. novembra 2019

Polícia nepoznala totožnosť

Viola Macáková bola brutálne zavraždená ešte 11. novembra. Polícia však o brutálnej vražde neinformovala. Ako sama uviedla na sociálnej sieti dôvodom bolo prebiehajúce vyšetrovanie. Aký pokrok vo vyšetrovaní polícia urobila za dní počas ktorých mlčala však nezverejnila.

Podľa niektorých portálov však polícia totožnosť zavraždenej nepoznala ešte niekoľko dní po vražde. Rodina však nahlásila zmiznutie zavraždenej na polícii v Snine aj s informáciou, že žije v Bratislave.

Až tri dni po samotnej vražde malo prísť k odhaleniu, že zavraždená mladá žena je Viola Macáková. Aj to môže byť dôvodom prečo polícia o vražde mlčala.

Obavy a strach

Brutálna vražda v Bratislave však zároveň vyvolala obavy a strach jej obyvateľov. Navyše keďže polícia o prípade neinformovala a nezverejnila ani to ako sa v prípade vo vyšetrovaní posunula.

Polícia k prípadu poskytla zatiaľ iba základné informácie. ,,Pre zistenie presnej príčiny smrti bola nariadená pitva. Orgán činný v trestnom konaní vo veci začal trestné stíhanie. Vzhľadom na štádium trestného konania, ktoré je neverejné, bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť,” povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Slamková.

Viola Macáková mala dnes pohreb v rodnej Snine. Polícia po páchateľovi zatiaľ pátra avšak bezúspešne.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu