More

  Policajti začali vyšetrovanie tragickej nehody. Cesta je už prejazdná

  Vraky autobusu aj nákladného auta z tragickej nehody pri Nitre už previezli. Policajti začali trestné stíhanie. Policajní psychológovia naďalej pomáhajú.

  Polícia informovala, že vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Nitre začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. Okolnosti a miera zavinenia tejto tragédie sú predmetom vyšetrovania.

  14:17 Cesta I/65 Nitra – Kolíňany je po nehode opäť prejazdná. Informovala o tom slovenská správa ciest na webovej stránke zjazdnost.sk.

  Odporúčame: Tragická nehoda autobusu a nákladného auta si pri Nitrianskych Hrnčiarovciach vyžiadala 12 mŕtvych

  Cesta je uzavretá

  Na mieste udalosti stále prebieha obhliadka miesta nehody a vyšetrovateľ vypočúva svedkov tragédie. Po tragédii na Zlatomoraveckej ceste sú na mieste stále záchranné zložky, ktoré pracujú na jej sprejazdnení.

  Odporúčame: Autentické video z miesta tragickej nehody autobusu

  Cesta však bude podľa všetkého neprejazdná až do zajtrajšieho dopoludnia. Pokiaľ sa tadiaľto chystáte do práce, či do školy, zmeňte trasu, pretože tadiaľto pravdepodobne neprejdete.

  Psychológia stále v teréne

  Na mieste katastrofálnej dopravnej nehody na Zlatomoraveckej ceste pri Nitre boli od prvých chvíľ aj policajní psychológovia a Tím posttraumatickej intervenčnej starostlivosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre.

  Odporúčame: MV SR Denisa Saková sa vyjadrila k tragickej nehode

  V prvej línii sa snažili poskytnúť pomoc preživším a uľahčiť im prežiť ťažké okamihy po obrovskom šoku. Aj dnes sa, po krátkom odpočinku, vracajú na miesto udalosti a budú pokračovať v pomoci postihnutým touto traumou.

  Psychologická pomoc bude v čo najkratšom čase poskytnutá aj zasahujúcim policajtom, hasičom a záchranárom.

  Aj vojaci

  Rezort obrany poskytol pre pozostalých tragickej nehody pri obci Nitrianske Hrnčiarovce vojenských psychológov – psychologický intervenčný tím.

  Vojenská polícia pomáhala pri regulácii dopravy na základe požiadaviek Krajského dopravného inšpektorátu Nitra.

  “V prípade ďalších požiadaviek na techniku ozbrojených síl, alebo personál, sme pripravení okamžite pomôcť. Sme absolútne súčinní rezortu vnútra a záchranárskym zložkám,” povedal minister obrany SR Peter Gajdoš na mieste nehody.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu