0,00 €

Žiadne produkty v košíku.

Tragická nehoda autobusu a nákladného auta si pri Nitrianskych Hrnčiarovciach vyžiadala 12 mŕtvych

Prezídium Hasičského a záchranného zboru na sociálnej sieti Facebook informovalo o tragickej dopravnej nehode autobusu a nákladného auta. Zomrelo pri nej 13 ľudí.

Prvotné informácie o nehode priniesla pred pár minútami facebooková stránka Polície podľa ktorej si tragická nehoda vyžiadala minimálne 4 mŕtvych a 10 zranených.

Presnejšie informácie však priniesla facebooková stránka Hasičského a záchranného zboru. Podľa posledných informácií sa nehoda vyžiadala minimálne 13 mŕtvych a dvadsiatku zranených.

Autobus a nákladné auto

K tragickej dopravnej nehode došlo v katastri obce Nitrianske Hrnčiarovce v okrese Nitra. Pri nehode došlo k zrážke nákladného vozidla a autobusu s cestujúcimi.

Počet zranených a usmrtených osôb sa bude pravdepodobne zvyšovať. Na mieste udalosti zasahuje takmer 30 hasičov z Nitry, zo Zlatých Moraviec a zo Selenca. Na miesto udalosti zasahuje aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby.

Situáciu sledujeme online

21:32 Na miesto nehody už dorazil aj slovenský premiér Peter Pellegrini, ktorý predčasne ukončil pracovnú cestu na Cypre.

20:44 Pred odletom z Cypru sa k nehode vyjadril aj slovenský premiér Peter Pellegrini. „Prerušil som oficiálnu návštevu Cypru a vraciam sa na Slovensko priamo na miesto tragickej nehody. Chcem sa osobne presvedčiť, že záchranné zložky urobili všetko, čo bolo v ich silách a o zranených je postarané čo najlepšie. Zajtra zvolám mimoriadne rokovanie vlády a navrhnem jej vyhlásenie štátneho smútku, aby si celá krajina uctila pamiatku obetí jednej z najtragickejších havárií v histórii Slovenska,“ povedal pred odletom z Cypru Peter Pellegrini.

VRACIAM SA Z CYPRU NA SLOVENSKO A MIERIM NA MIESTO TRAGICKEJ NEHODY

VRACIAM SA Z CYPRU NA SLOVENSKO A MIERIM NA MIESTO TRAGICKEJ NEHODYPrerušil som oficiálnu návštevu Cypru a vraciam sa na Slovensko priamo na miesto tragickej nehody. Chcem sa osobne presvedčiť, že záchranné zložky urobili všetko, čo bolo v ich silách a o zranených je postarané čo najlepšie. Zajtra zvolám mimoriadne rokovanie vlády a navrhnem jej vyhlásenie štátneho smútku, aby si celá krajina uctila pamiatku obetí jednej z najtragickejších havárií v histórii Slovenska.

Uverejnil používateľ Peter Pellegrini Streda 13. novembra 2019

20:44 Ministerstvo obrany SR poskytlo pozostalým obetí dopravnej nehody pri Nitre vojenských psychológov. Vojenská polícia zároveň pomáha pri regulácii dopravy na základe požiadaviek polície.

“V prípade ďalších požiadaviek na techniku ozbrojených síl alebo personál, sme pripravení okamžite pomôcť. Sme absolútne súčinní rezortu vnútra a záchranárskym zložkám,” poznamenal minister obrany Peter Gajdoš.

20:38 Ministerka vnútra Denisa Saková aj prostredníctvom sociálnej siete Facebook poďakovala zasahujúcim hasičom, ktorí pomáhali pri tragickej nehode.

Jedno obrovské ďakujem všetkým zasahujúcim hasičom. Ste naši hrdinovia a ja vám chcem zo srdca poďakovať za to, že denno-denne zachranujete životy 🙏

Uverejnil používateľ Denisa Saková – Ministerka vnútra SR Streda 13. novembra 2019

20:06 Smutný pohľad na zdemolovaný autobus v ktorom vyhaslo 12 životov vrátane štyroch detí. Hasiči a polícia pokračujú v odstraňovaní nehody. Cesta však bude zrejme uzatvorená do skorých ranných hodín.

19:18 K tragédii sa na mieste nehody vyjadrila aj ministerka vnútra Denisa Saková. Tá okrem iného uviedla, že dôvodom nehody mohlo byť preťaženie nákladného auta. To prevážalo štrk a zeminu.

Uverejnil používateľ Denisa Saková – Ministerka vnútra SR Streda 13. novembra 2019

19:13 Premiér Peter Pellegrini na zajtra zvolal mimoriadne zasadnutie vlády. Jediným bodom programu bude rozhodnutie o prípadnom vyhlásení štátneho smútku pre tragickú nehodu. Štátny smútok by potom mohol byť už v piatok alebo v sobotu.

18:14 Hasiči na sociálnej sieti Facebook pred malou chvíľou zverejnili fotografie zdemolovaného autobusu. Hasičom sa podarilo prevrátený autobus dostať na cestu. Pod autobusom už ďalšie obete nenašli.

18:10 Havarovaný autobus sa podarilo dostať na kolesá, počet obetí zostal nezmenený.  Havarovaný autobus sa pomocou ťažkej vyslobodzovacej techniky podarilo dostať na kolesá, v najbližšej dobe by ho mali vytiahnut na cestu.

Počet obetí zostal nezmenený (12), zranených bolo celkom 20 osôb. Pri udalosti zasahovalo 63 príslušníkov HaZZ s 25 kusmi hasičskej techniky.

Hasiči, ktorí boli na mieste udalosti ako prví, vyjadrili poďakovanie okoloidúcim vodičom. S pomocou autolekárničiek asistovali hasičom pri množstve zranených až do príchodu ďalších záchranných zložiek.

17:03 K tragickej nehode autobusu sa už vyjadrila aj spoločnosť Arriva, ktorej autobus patril a linku prevádzkovala.

Dnes v popoludňajších hodinách došlo k vážnej dopravnej nehode v okolí Nitry pri obci Malanta. Nákladné auto narazilo do…

Uverejnil používateľ ARRIVA na Slovensku Streda 13. novembra 2019

16:57 Polícia na sociálnej sieti Facebook zverejnila aj video z miesta tragickej nehody autobusu, ktorá si vyžiadala 12 životov. Pri nehode zomreli aj štyri maloleté osoby.

Tragická nehoda autobusu

AUTENTICKÉ VIDEO Z MIESTA TRAGICKEJ NEHODY AUTOBUSUPodľa aktuálnych informácií je po nehode 12 mŕtvych, z toho minimálne 4 sú maloleté osoby, ďalej je 17 zranených. Z toho traja sú v kritickom stave. Medzi ranenými je aj vodič nákladiaku.Čísla však nie sú konečné, niektoré obete môžu byť ešte zakliesnené pod autobusom.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Streda 13. novembra 2019

16:55 Podľa aktuálnych informácií je po nehode 12 mŕtvych, z toho minimálne 4 sú maloleté osoby, ďalej je 17 zranených. Z toho traja sú v kritickom stave. Medzi ranenými je aj vodič nákladiaku.

Čísla však nie sú konečné, niektoré obete môžu byť ešte zakliesnené pod autobusom.

16:50 Krízové centrum pre rodinných príslušníkov je zriadené v kultúrnom dome v Jelenci a na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre informačná telefónna linka 096130 2154.

Cesta je neprejazdná a obchádzková trasa vedie cez obce Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre a späť na cestu I/65.

16:41 Dve posádky záchranárskych vrtuľníkov boli dnes krátko popoludní privolané k hromadnej dopravnej nehode nákladného auta s autobusom na ceste za Nitrou smerom na Zlaté Moravce. Leteckí záchranári z Nitry si po pristátí priamo na ceste prevzali do svojej starostlivosti 15 ročného chlapca s vážnym úrazom hlavy a ťažkou poruchou vedomia.

Po zabezpečení základných životných funkcií a po napojení na umelú pľúcnu ventiláciu bol chlapec letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice v Nových Zámkoch, kde bol v kritickom stave odovzdaný do rúk lekárom oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Druhá posádka záchranárskeho vrtuľníka z Banskej Bystrice si na mieste prevzala 61 ročného pacienta s podozrením na poranenie hlavy. Po ošetrení a podaní liečby bol v stabilizovanom stave záchranárskym vrtuľníkom prevezený do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

16:39 Na brífingu ministerky Saková a Kalavská spresnili počet mŕtvych na 12 osôb, z toho minimálne štyri sú maloleté. Pri nehode sa zranilo 17 ľudí, z toho jedného už po ošetrení prepustili.

15:31 K nehode sa na sociálnej sieti Facebook vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová. „Správa o zrážke autobusu s nákladným autom, ktorá mala také tragické následky, v nás všetkých vyvoláva hlboký smútok. V týchto chvíľach sme myšlienkami s rodičmi, ktorí prišli o svoje deti, o svojich drahých a blízkych. Myslíme tiež na zranených a na to, aby dostali najlepšiu možnú pomoc a opateru. Všetci dúfame, že počet obetí už nebude narastať. Po tejto hroznej tragédii prosím všetkých, jazdime opatrne a ohľaduplne, nech sa všetci šťastne vrátime k svojim rodinám,“ napísala prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti Facebook.

Správa o zrážke autobusu s nákladným autom, ktorá mala také tragické následky, v nás všetkých vyvoláva hlboký smútok. V…

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Streda 13. novembra 2019

15:15 Podľa najnovších informácií je na mieste dopravnej nehody 12 usmrtených a 17 zranených osôb. Niektorých zranených ošetrujú priamo na mieste nehody hasiči a záchranári priamo v evakuačnom autobuse.

15:12 Polícia zverejnila aj ďalšie fotografie z miesta nehody.

15:09 Na miesto smeruje okrem premiéra aj ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská, Minister dopravy Arpád Érsek a ministerka vnútra Denisa Saková spolu s prezidentom HaZZ Pavlom Nerečom a krajským riaditeľom KR PZ Nitra Miroslavom Michalčíkom.

14:58 Na Slovensko sa vracia pre tragickú nehodu aj premiér Peter Pellegrini, ktorý bol na oficiálnej návšteve Cypru.

CÍTIM NESMIERNU ĽÚTOSŤ K OBETIAM HAVÁRIE A OKAMŽITE SA VRACIAM NA SLOVENSKOPri Nitre sa dnes stala strašná tragédia….

Uverejnil používateľ Peter Pellegrini Streda 13. novembra 2019

14:57 Z dôvodu vážnej dopravnej nehody je uzatvorená cesta I/65 v smere od Nitry na Zlaté Moravce. Obchádzka je smerovaná obojsmerne cez obce Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre a späť na cestu I/65 smer Zlaté Moravce.

Milanhttps://www.slobodnaeuropa.eu/
Sledujeme to najdôležitejšie z diania doma aj vo svete, vo svete technológií a tiež vo svete peňazí. SlobodnaEuropa.eu pre slobodu informácií...

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu